Ezan Nedir Hakkında Bilgi

Ezan Nedir

Ezan anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ezan Nedir, Ezan Ne Anlama Gelir, Ezan Ne Demektir, Ezan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ezan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ezan Anlamı

İslâm dininde namaz vaktini bildirmek için yapılan çağrı. Hz Muhammed’in Müslümanların namaz saatinde kendiliğinden toplanmalarının güçleştiğini görmesi üzerine bir çağrı biçimi arayışıyla ortaya çıkmıştır. Hz. Muhammed’in yardımcılarından Abdullah bin Zeyd’in kendisine öğretilen ezanı anlatmasıyla bir çağrı biçimi ortaya çıkmış ve bu çağrı biçimi Müslümanlarca benimsenmiştir. Bilali Habeşi, Hz. Muhammed’in buyruğuyla sözlerini öğrendiği ezanı yüksekçe bir yere çıkarak okudu. Ezanın Hicret’ten (622) sonra okumaya başlandığı kabul edilmektedir. Ezan okuyan kişiye müezzin adı verilir. Ezanı okuyacak müezzin abdestli olmak ve yüksek bir yerden okumak zorundadır.

Konu ile ilgili aramalar: Ezan Nedir Ezan ödev ara Ezan kelime anlamı Ezan sözlükte ara Ezan ansiklopedi bilgi bankası ara Ezan ne demek Ezan neye denir

Ezan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver