Eylemsizlik Nedir Hakkında Bilgi

Eylemsizlik Nedir

Eylemsizlik anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Eylemsizlik Nedir, Eylemsizlik Ne Anlama Gelir, Eylemsizlik Ne Demektir, Eylemsizlik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Eylemsizlik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Eylemsizlik Anlamı

Bir cismin, duruyorsa durgun kalmasına, hareket etmekteyse hareketini düzgün doğrusal biçimde sürdürmesine yol açan özellik.

Eylemsizlik cisimlerin hareket durumlarını koruma eğilimleridir. Burada “hareket durumu” ile anlatılmak istenen, cismin diğer bir cisme göre sabit hızla hareket etmesi veya durağan halde bulunmasıdır. Maddeler için ortak özelliktir. Newton tarafından 1. hareket yasası olarak ifade edilmiştir. Bu yasa, bir cisim üzerine etkiyen dış kuvvetlerin bileşkesi (net kuvvet) sıfır olduğu zaman cismin hareket durumunun değişmeyeceğini söyler.

Konu ile ilgili aramalar: Eylemsizlik Nedir Eylemsizlik ödev ara Eylemsizlik kelime anlamı Eylemsizlik sözlükte ara Eylemsizlik ansiklopedi bilgi bankası ara Eylemsizlik ne demek Eylemsizlik neye denir

Eylemsizlik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver