excel parolası excel parolası nasıl kırılır excel parolasını unuttum excel şifresi

Etiketler: doc, excel, excel şifresi kırma resimli anlatım

WORD – EXCEL Şifreleri Kırma Resimli Anlatım Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

WORD – EXCEL Şifreleri Kırma Resimli Anlatım

Word, Excel ofis araçlarının şifrelerini mi unuttunuz veya internetten bulduğunuz bir dokümanın şifresini kaybetmişte olabilirsiniz o zaman doğru yerdesiniz. MS WORD ve MS EXCEL dosyaları üzerinde şimdi küçük bir deneme yapacağız ve şifreli bir Office dosyasının şifresini kıracağız.

İlk adım olarak Buraya tıklayarak programı indiriyoruz. Programı kurup bilgisayarınıza yüklüyorsunuz, yükleme işlemi bittikten sonra programımızı çalıştırıyoruz. Biz deneme olarak daha önceden şifrelemiş olduğumuz bir WORD dosyasının şifresini deşifre edeceğiz.

Şifre olarak sitemizin adresi olan Dijitalteknoloji.net adresinin kısaltması olan büyük harflerle DT seçtik. Programımızı çalıştırıyoruz. Resimde de olduğu gibi “Select file” sekmesine tıklıyoruz. İkinci adım olarak resmin ortasında da göründüğü gibi “Select a file” sekmesine tıklayıp şifresini kırmak istediğiniz dosyayı seçiyorsunuz. Dosya seçerken dikkat etmeniz gereken bir püf nokta var dosya türüne dikkat ediyoruz  ya da Word dosyası olduğunu belirtmeyi unutmuyoruz.

Adım adım şifre kırmaya devam ediyoruz. “Brute force recovery” sekmesine tıklıyoruz. “Characters” kısmına geliyoruz rakam, büyük küçük harf ve karakter gibi seçenekler var bu kısım şifre kırmaya programa yardımcı olmuş olacağız yani işini kolaylaştırmış olacağız. Eğer unuttuğunuz bir şifreyse muhtemelen karakter seçip seçmediğinizi biliyorsunuzdur buda size zaman kazandıracaktır. Tamamen unuttuğunuz ya da internetten bulduğunuz doküman ise en altta bulunan seçeneği seçmenizi öneririz böylece işinizi garantiye almış olacaksınız.

Characters sekmesinin hemen altında bulunan “From (length)” sekmesinden şifre uzunluğu belirleyin.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi “Go” butonuna tıklıyoruz sadece birkaç saniyede aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz mükemmel sonuca ulaşıyoruz. Şifremizi zorlaştırıp karakter harf ve rakamları bir arada kullandık şifre bulma işlemimiz 1 dakika 20 saniye süre sonunda kırılabildi. Buradan şu sonuca ulaşıyoruz bilgisayarınızın donanımsal özellikleri ve şifre uzunluğu kullanılan karakter, harf ve sayı çeşidine göre zamanımızı almaktadır.

null

Son Aramalar: doc, excel, excel parolası, excel parolası nasıl kırılır, excel parolasını unuttum, excel şifresi, excel şifresi kırma resimli anlatım, excel şifresi nasıl kırılır, excel şifresi unuttum, office dosyası, office dosyası şifresi kırma, office word şifresi nasıl kırılır, resimli anlatım, şifre, şifreli doc dosyası, şifreli word dosyası, word, word dosyası şifresi nasıl kırılır, word dosyası şifresini unuttum, word parola, word password kırma, word şifre kırma, word şifresi kırma resimli anlatım, xls

excel şifre kırma, word şifre kırma, excel şifre kırıcı, excell şifre kırma, şifreli excel dosyasını açmak, word şifresi kırma, excel şifre kaldırma, word dosyası şifre kırma, excel şifresi kırma, excel şifresi nasıl kırılır

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver