Evliler ve orta yaşlılar için zayıflama ve kilo verme önerileri Hakkında Bilgi

Aşağıda Evliler ve orta yaşlılar için zayıflama ve kilo verme önerileri ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Evliler ve orta yaşlılar için zayıflama ve kilo verme önerileri

Orta yaş 41 yaşında başlar ve oldukça ilginç bir dönemdir. Çocuklar yaşlıdır ve hatta evden uzaktadır. Kariyer ve profesyonel hedeflerinizi gerçekleştiriyorsunuzdur ve hayat biraz yavaşlamaya başlamıştır. Bu güzel olabilir, fakat bu yavaşlama fiziksel aktiviteyi azaltmak ve sağlıksız yiyecekler yemek anlamına gelmez. Orta yaştaki obezite yaşamın ilerleyen zamanlarında kardiyovasküler gibi kronik sağlık sorunları, diyabet ve demans gibi hastalıklara neden olabilir.

Kilo vermek ve ondan kurtulmakla ilgili birçok araştırma vardır ama çalışmaların lideri Boston’daki Harvard Tıp okulunda Brigham ve Kadın hastanesi doçent epidemiyolojist’i I-Min Lee diyor ki “İlk etapta kilo almayı önleme konusunda çok az araştırma var. Ekibi kalori kısıtlaması olmaksızın zamanla kilo artışını önlemek için gereken fiziksel aktivite miktarını belirlemek için çalışıyor.

Araştırma sonuçları San Louis Obispo California Polytechnic State Üniversitesi Kinesiyoloji asistan profesörü ve Brown Tıp Fakültesi doçenti Suzanne Phelan için sürpriz değildi. Son araştırmasında Phelan,

Normal vücut ağırlığını korumak zor bir iştir önemli bir çaba ve kararlılık gerektirir. Kilo kaybı sağlamak ya da kilonu korumak için yaşlandıkça daha çok aktif olmaya ihtiyaç duyarsınız. Yaşlılığın arkasında bizim bazal metabolizma hızımızın inmesi yatıyor. Kas kütlesini korumak için egzersiz yapanlar da bilmedikleri önemli bir düşüş var.

Egzersiz ve Kilo Kontrolü : Ne yapmalı
//

Fiziksel aktivite sağlığımız için daima iyidir. Haftada 150 dakika tavsiyesinin kronik hastaları önlemek için yeterli, fakat kilo kontrolünde etkili olmadığı görülmüştür. Kilonuzu kontrol etmek için fiziksel aktiviteler yapmak istiyorsanız oldukça yüksek düzeyde yapmalısın ve bu da günde 60-80 dakika anlamına geliyor. Aşırı kilolu ya da obez isen kilo kontrolü için fiziksel aktivite tek başına yeterli değildir. Bununla beraber kalori kontrolü de gereklidir. Ebeveynler için orta yaş günde beş milyon defa merdivenlerden çıkmak, koşuşturmaca içinde olmak, çamaşır yapmak ya da çokça temizlik anlamına gelir. Diyetinizi değiştirmek istemiyorsanız bu aktiviteler ani kilo artışına neden olabilir. Yolunda gitmesi için bu basit tekniği deneyin. Bir adımsayar alın ve bir gün deneyin. 10.000 adım atmıyorsanız yeterince egzersiz yapmıyorsunuz demektir. Adımsayarı takarak, hedefe ne kadar yakın olduğunuzu ve yağlarla savaşabildiğinizi görebilirsiniz. Ayrıca çok fazla ya da çok az östrojen kilonuzu kontrol etmenizi zorlaştırabilir.

-Tempolu yürüyüş saatte 3-4 mil. Orta derecede yürüme hızında zemin yüzeyinde 3000 adıma eşittir.
– Sıradan bisiklet
– Golf
– Balo dansı
-Torunlarla oynarken

Yürüyüş, yüzme turları, hızlı bisiklet gibi aktiviteler seçerseniz günde sadece 30 dakikaya ihtiyacınız vardır. 1 saat veya 30 dakika içerisinde yorgunluk hissi varsa 10 dakikalık periyotlar halinde yapabilirsiniz. Açma-germe hareketleri yapmalısınız. Egzersiz düzensiz olursa, sık sık ya da dönemsel olarak kesintiye uğrarsa etkisi azalabilir. Orta yaşta kilo almak kaçınılmaz değildir ve en iyisini umut etmeye ihtiyacınız yoktur. Baş sorunlarla karşılaşarak ve onlara doğru çözümleri bularak orta yaşını ve altın çağınızı iyi şekilde geçirmek mümkün olacak.
//

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver