Evlenince Kadınlar Neden Şişmanlar, Evlenince Kilo Alma Nedenleri, Evlenince Neden Kilo Alınır

evlilik sonrası neden kilo alınır, evlilik sonrası şişmanlama, Evlilik sonrası şişmanlık evlilik sonrası şişmanlık nedeni,

Evlilik sonrası şişmanlık nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Acı ama gerçek bir şey var ki o da, çoğu kadının evlendikten hemen sonra ya da birkaç yıl içinde genç kızlık dönemlerinde istese de ulaşamadığı kilolara çıkmasıdır. Peki ama neden? İşte her kadının cevabını merek ettiği evlilik sonrası şişmanlama nedeninin cevabı:

Düğün gününe kadar o incecik bele sahip olan gelinler, evlendiklerinde kendilerini iki beden büyük bulabiliyorlar. Yapılan araştırmalara göre bunun nedeni kadının evlendikten sonra kendine artık dikkat etmemesi, ilişkisine yeteri kadar önem vermemesidir. Çoğu erkek kadının bu tavrından ve aldığı kilolardan bir hayli rahatsız. Uzmanlar bu sebeple çiftlerin yatak odalarında da mutlu olmadıklarını söylüyorlar. Kadının böylesine hızlı bir şekilde almış olduğu kilo ev ortamında bazı sorunlara ne yazık ki yol açabiliyor.

Kadınların evlenince kilo alma nedenleri arasında, düğün öncesi gelinliğin içine rahat girebilmek için yaptıkları ölümcül gelinlik diyetleri de yer alıyor. Kısa süreliğine uygulanan şok diyetler uzmanlarca sağlıksız. Bu yüzden bu tür diyetlerden uzak durmalısınız. Çünkü bu diyetleri ya sürekli sürdürecek ya da hiç başlamayacaksınız.

Bir başka sebepte kadınların eşlerine beslenme konusunda ayak uydurmalı, eşlerinin yediği kadar yemeleri ve sık sık bir şeyler atıştırmalarıdır. Aynı zamanda yemek ziyan olmasın diye doyulduğu halde yemeğin yenmesi de evlilik sonrası neden kilo alınır sorusunun cevaplarındandır.

Ayrıca eve tıkılıp kalmak, hareketsiz bir yaşam sürmekte kadınların evlenince kilo alma sebeplerinden olduğu için uzmanlar bilhassa hareket olanağının kısıtlanmamasını öneriyorlar. Ev hanımları evlerinde çeşitli egzersizleri yapabilir, yürüyüşe çıkabilir ya da ev işlerinde olabildiğince hareketli olabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver