Evde zayıf ve düzgün bacak hareketleri resimli egzersizler

Üç Adımda Daha Zayıf ve  Daha Düzgün Bacaklar

Üç Adımda Zayıf ve Düzgün Bacaklar

Kadınlar için bacak güzelliği çok önemlidir. Çoğu bayan düzgün bacaklara sahip olmak için tonlarca para döker. Aslında bunun yolu çok basit. Düzgün bacaklara sahip olmanın yolu, iyi bir diyet ve klasik egzersizlerden geçiyor.
Uzmanlar alt butlarınızı inceltmek için o bölgeye yönelik egzersizler yapmak gerektiğini söylüyor. Sadece yürüyüş yapmak, merdiven çıkmak bu sorunlu bölgeyi şekle sokmaya yetmiyor.
Yumuşak bölgeyi sıkılaştırmak için bölgesel egzersiz sağlayan hareketler yapmak gerekiyor..
Önereceğimiz hareketleri her bacak için 15 kez tekrarlayın, dinlenmeden hareketleri tamamlayın. 3 egzersizi de yaptıktan sonra 15 dakika dinlenin ve bu hareketleri iki kez daha tekrarlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Ayak Havada Olacak Şekilde Yatarak İç Baldırları Sıkıştırmak:
Omuz kısmınız yerle temas edecek şekilde sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı gergin şekilde ileri doğru uzatın. Dizlerinizi kırmayın, düz tutun. . Sağ topuğunuzu yerden 10-15 cm kadar yukarıya kaldırın ve sol bacağınız gergin haliyle dururken sağ topuğunuzu diğer ayağınızın soluna kilitleyin. Sağ topuğunuz sol topuğunuza kavuşturana kadar bu yönde bacaklarınızı gererek hareket ettirmeye devam edin. Hareket ettirdiğiniz bacak üzerindeki baskıyı azaltmadan başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı hareketi sol bacağınız için de tekrarlayın.
Tek Ayak Üzerinde Ayakta Durmak:
Dik olarak ayakta durun.. Bacaklarınız arasında biraz mesafe olsun.. Dizleriniz gergin bir şekildeyken sağ bacağınızla daire çizmeye çalışın. Dizleriniz ve kaslarınız gergin durumdayken sağ ayağınızı sol ayak parmaklarınızın üzerinden geçirin. Harekete sağ topuğunuz sol topuğunuza değişene kadar devam edin. Bacaklarınızın gerginliğini bozmadan ilk durumunuza geri dönün ve hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.
Makas Şeklinde Uzanarak…
Sırt üstü uzanın, bacaklarınızı öne doğru gerin. Topuklarınız yerle temas durumundayken ayak parmaklarınızı uzanabildiğiniz kadar uzak bir mesafeye gerin. Ayak parmaklarınızın ve bacak kaslarınızın gerginliğini bozmadan bacaklarınızı makas şeklinde açabildiğiniz kadar çok açın. Dinlenmeden ilk pozisyonunuza dönün ve hareketi tekrara edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver