Evde Sabah Sporu Yapma, Günlük Sabah Sporu Yapma, Sabah Sporu Hakkında Bilgi

sabah sporu için, sabah sporu nasıl yapılmalı, sabah sporu ne zaman yapılmalı, sabah sporu saat kaçta yapılmalı

Sabah sporu nasıl yapılır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Spor yaşam kalitesini destekleyen bir etkinliktir. Sağlıklı yaşamın ilk kuralı olan spor, düzenli olarak özellikle sabahları yapılmalıdır. Çünkü sabah yapılan spor vücudunuzu güne hazırlar. Vücudunuzun ısınmış ve yoğun bir günün ritmine daha iyi ayak uydurmuş olur.

 

 

Spor yaparken çok fazla erken saatlerde spor yapmamaya özen gösterin. Spor yapmak için saat 9-10 sıraları çok uygundur. Çünkü erken saatlerde vücudunuzun ısınması zor olur. Spor yapmadan önce birkaç ısınma hareketleri yaparak kalbinizi çok yormamış olursunuz.

Spor yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Herhangi bir sakatlık yaşamamak ve sağlığınızı tehlikeye atmamak için uzman birine danışmak şart.

 

Sabah Sporu Yapma

 

Spora başlamadan önce vücudunuzun ısınması için biraz yürüyüş yapın. Spora vücudunuzu hazırlamanız çok önemli. En az 8 dakika kaslarınızı ısıtın. Yürüyüşün ardından boynunuzdan başlayarak ayak bileklerinize kadar tüm kaslarınızı çalıştıracak egzersizler yapın. Sporu sağlıklı yaşamak için yapıyorsanız rutin olarak bu şekilde devam edebilirsiniz. Kilo vermek için spor yapanlarda her gün biraz daha hareketleri zorlaştırarak başarılı olabilirler. Ve dikkat etmeniz gereken, bir gün spor yapıp bir gün dinlenmektir. Isınma evresi hariç yaptığınız sabah sporu 45 dakikayı geçmesin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver