Evde Pilates Nasıl Yapılır, Pilates Hareketleri Yapma, Pilates İle Bölgesel İncelme¸ Pilates İle Sıkılaşma

pilates ile kilo verme¸pilates yaparak zayıflama, pilates ile zayıflama, pilates nasıl yapılmalı, pilates yapmak

Pilates nasıl yapılır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Pilatese sadece kilo verdiren veya zayıflatan bir araç olarak bakılmamalı, beden eğitimi sağlayan önemli spor aktivitelerinden biri olduğunun da farkına varılmalıdır. Vücuda esneklik ve kondisyon katarak sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralayan pilates, düzenli olarak yapıldığı zaman fazlalıklarınızdan da kurtulmanızı elbette sağlayacaktır. Kadınlar kadar erkeklerinde bu egzersiz disiplinine uyum sağlaması sağlıklı bir bedene sahip olmak için son derece önemlidir. Ancak başta da dediğimiz gibi pilatese tek yönlü olarak bakmak yanlış olur.

 

Kendi beden kontrolünüzü sağlamanıza yardımcı olacak ve vücudunuzun kapasitesini geliştirecek olan pilates nasıl yapılır, pilates yapmanın incelikleri nelerdir ve pilates yaparken nelere dikkat edilmelidir tüm sorularınıza cevap bulmak için doğru adrestesiniz.

 

Pilates nasıl yapılır?

 

Pilates zayıf vücut kaslarınıza kuvvet, esneklik ve dayanıklılık kazandırmak için yapıldığı kadar, stresi de vücudunuzdan atar. Ayrıca boy uzamasına yardımcı olur ve duruş bozukluklarını da ortadan kaldırır. Kaslarınız pilates sayesinde hiç olmadıkları kadar gelişir ve bol bol oksijen alırlar.Oksijenin önemi çok önemlidir. Bu nedenle de pilates yapmak için önce doğru nefes alıp verme tekniklerini bilmeniz gerekir. Nefesinizi alırken burnunuzdan almalı ve ağzınızdan vermelisiniz. Aldığınız nefesin karın ve midenizi iyice doldurduğundan emin olmalı ve yavaşça da nefesinizi geri bırakmalısınız.

Pilastesin envai çeşit hareketleri bulunmaktadır. Her biri zorluklarına göre derecelendirilmiştir. Düzenli pilates ile zamnla en zor hareketleri bile yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Pilates yapmak için yardımcı aletlere de ihtiyacınız olacaktır.

Pilates konsantrasyon, kontrol, merkezleme, akıcı hareket, keskinlik ve nefes gibi altı prensipten oluşmaktadır. Kitap ve dvd’lerde bulunan pilates hareketlerini evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver