Evde İshal Tedavisi İçin, İshal Hastası Nasıl İyileşir, İshal Nasıl Geçirilir

ishal nasıl tedavi edilir, ishal olanlar ne yapmalı, ishal olanlar ne yapmamalı, ishal tedavisi

Evde ishal tedavisi

Evde kendi ishal tedavisini kendi yapmak isteyenlere yardımcı olacak önerilerimizi bu makalemiz aracılığıyla sizlerle paylaşıyor ve ishalin yol açacağı ciddi sorunlardan uzak durmanıza yardımcı oluyoruz. İshal bilindiği gibi vücutta su kaybına yol açan bir hastalık olmasının yanı sıra zehirli olan türü ile de yaşama son verebilmektedir. Hastaneye itmekten hoşlanmayan için evde doğal yöntemlerde ishal tedavisi için ne yapılabilir, buyurun öğrenelim.

Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle ilk dikkat etmeniz ve uygulamanız gereken şey bir ya da iki saatte içtiğiniz su miktarının 1 litreye kadar ulaşmasıdır. Ne kadar çok su içerseniz ishal sorunundan o kadar kolay kurtulursunuz. Fazla su içmekte zorlanıyorsanız küçük dilimlerde tuzlu krakerler yiyebilirsiniz.

İshal sorununuzdan kurtulmanın bir diğer yolu da hafif yiyecekler tüketmektir. Kendinizi iyi hissedene kadar ağır gıdalardan uzak durmalısınız. Baharatlı yiyecekler, alkol ve kafein bilhassa uzak durmanız gerekenlerdir. Aynı zamanda sorbitol içeren sakızlar çiğnemekten de kaçının.

Şiddetli ishal sorunu için lütfen hekime başvurun.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver