Evde Cilt Bakımı, Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır, Evde Cilt Bakımı Yapma

evde günlük yüz bakımı, evde günlük yüz bakımı nasıl yapılır, evde nasıl yüz bakımı yapılır, evde yüz bakımı

Yüz bakımı evde nasıl yapılır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Yüzünüze bakım yaptırmak için yığınla para harcamanıza, içinde ne olduğunu ve nasıl hazırlandığını bilmediğiniz maskeleri uygulatmanıza gerek kalmayacak öneriler ile geldik sizlere. Evinizde kendi kendinize yüz maskesi yaparak cildinizi hem besleyebilir, hem parlaklık kazandırabilir, hem de sivilce-akne gibi cilt sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz. Peki evde nasıl yüz maskesi yapılır diyorsanız cevabı yazımızda!

 

Evde yüz maskesi yapmak sandığınız kadar zor değil hanımlar. Önemli olan aşamalara dikkat etmek ve maskeyi doğru bir şekilde uygulamaktır. Böylece tonlarca para döktüğünüz güzellik merkezlerinde ki güzellik uzmanları kadar sizde cildinizde harikalar yaratabilirsiniz.

Cildinize uygulayacağınız her türlü işlem öncesi cildinizi temizlemeyi unutmamalısınız. Hatta her gün düzenli olarak cildinizi temizlerseniz cilt sorunlarını azaltmış olursunuz. Cildinizi kurutmayan sabun ve cilt temizleme ürünlerini tercih edin.

Cildinizi beslemekte çok önemli. Kırışıklık, sivilce ve akne gibi cilt problemlerini azaltmak ya da tamamen kurtulmak için önce cildinizi beslemelisiniz. Bunun için cildinize faydalı olan besinleri tüketmeye özen gösterin. Cilt sorunlarını yok etmek için cildi içeriden beslemek gerektiğini asla aklınızdan çıkarmayın.Bunun için en kolay maske tarifi yoğurt maskesidir. Yoğurt maskesi hem cildinizi besleyecek hem de parlaklık ve pürüzsüzlük kazandıracaktır.

Uzmanlar kırışıklıkları minimuma indirmek için düzenli olarak nemlendirici kullanılmasını öneriyor. Yaşla birlikte ortaya çıkan kırışıklıklar kuru cilde sahip olan kişilerde daha fazla olur. Ayrıca güneşli havalarda güneş kremi sürmeden de dışarıya çıkmamalısınız.

 

Evde yüz bakımı yapma

 

Bin tencereye su doldurun ve ocakta kaynatın. Ardından suyun buharına yüzünüzü tutun. Havluyla başınızı örterek 15 dakika buhara yüzünüzü tutmalısınız. Bu işlem cilt gözeneklerinizi açacaktır. Bu işlemin ardından uyguladığınız her türlü bakım cilt gözeneklerine daha kolay nüfuz edecek ve daha başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Temizleme işleminin sonrasında bir kaşık yoğurda bir çay kaşığı limon suyu ekleyerek cildinize sürün. Maske cildinizde kuruduğu zaman ovalaya ovalaya çıkartın. Daha sonra cildinizi soğuk su ile yıkayın ve nemlendirin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver