Eva Herzigova Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada Eva Herzigova Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda Eva Herzigova Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Eva Herzigova, 1973 doğumlu, Çek asıllı top model ve oyuncu. Paris’in ünlü model ajansı Madison tarafından keşfedilmesinin ardından kısa bir süre içinde Paris, Milano, New Yorkgibi moda merkezlerinin en aranılan modeli haline geldi.

Sponsorlu Bağlantılar

10 Mart 1973 tarihinde Çek Cumhuriyeti’nin kuzey bölümündeki dağlık bir kasaba olan Litvinov’da dünyaya, maden işçisi bir baba ve sektreter bir annenin çocuğu olarak gelen Eva, kariyerine 1989’da 16 yaşındayken Prag’da kazandığı bir modellik yarışmasıyla başladı.

Paris’e gelmesinden hemen sonra çok ünlü bir süper model olan Herzigova, 1992 senesinde, Guess Jeans reklamlarında boy gösterdiği ve Ellen von Unwerth’in çekimlerini yaptığı reklam kampanyasıyla model dünyasındaki yerini sağlamlaştırdı. “90’ların Marlyn’i” başlığıyla Marie Claire’e haber oldu. Victoria’s Secret markasının, “Sports Illustrated” kataloğu çekimlerine de çağırılan ve Temmuz 1994’te Elle Dergisi’ne kapak olan Herzigova, Wonderbra reklamlarıyla ününe ün kattı.

Eylül 1996’da Bon Jovi grubunun bateristi Tico Torres ile evlenen Herzigova, Haziran 1998’de boşandı. 2000 senesinden beri Maverick Records’un CEO’su Guy Oseary ile ilişkisi olan Herzigova’nın son zamanlarda, televizyon sunucusu ve haberci Jeremy Clarkson ile yeni bir ilişkiye başladığı düşünülmekte.

Playboy Dergisi’nin 2004 Ağustos sayısı için soyunan Herzigova, 2006 yılı Kış Olimpiyatları açılış töreninde Venüs oldu.

Beyaz perdeye, bir Jean-Marie Poire filmi olan ve Gerard Depardieu ile birlikte rol aldığı, 1995 yapımı, “Les Anges Guardiens” ile adım atan Herzigova, Ellen von Unwerth’in 1992 yapımı İnferno adlı TV filminde de oynadı. Herzigova ayrıca 1998’de “L’ Amico del Cuore”, 2000’de “Just for the Time Being” ve 2004’te de “Modigliani” filmlerinde rol aldı.

Çekçe haricinde, Rusça, İngilizce ve Fransızca konuşabilen manken, Paris’te yaşamaktadır.

Ata binmek sinemaya gitmek ve Harley-Davidson motosikletini kullanmak gibi hobileri arasında, kilden çömlekler yapmak da bulunan Herzigova bir röportajında, kille oynarken gerçek dünyadan uzaklaşarak kendini hayal gücüne teslim ettiğini ve bunun onu çok rahatlattığını ifade etti.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver