Ev Egzersizleri, Evda Hangi Egzersizler Yapılmalıdır, Evde Egzersiz Hareketleri

evde egzersiz yapma, evde yapılabilecek egzersiz hareketleri, evde yapılabilecek egzersiz hareketleri resimli, her gün evde yapılabilecek egzersizler nelerdir

Evde hangi egzersizler yapılabilir?

Kilolu bir bayan ya da erkek olduğunuzu düşünüyor, günlük yaşantınızda fit görünümleri ile kendine hayran bırakan insanlarınki gibi bir vücuda sahip olmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım diyorsanız, işte size fırsat! Üstelik spor merkezlerine ve diyetisyenlere para dökmenize gerek kalmadan evinizde kendi çaba ve inancınızla yapacağınız birkaç egzersiz yöntemi, sizinde o insanlar gibi sıkı ve harika vücutlara sahip olmanızı sağlayacak. Kilo verme, vücudu sıkılaştırmak ve fit görünmek için işte evde yapmanız gereken egzersizler.

Sponsorlu Bağlantılar

Evde egzersiz yapmak hem zevkli hem de sabır isteyen bir uğraştır. Ancak yapacağınız egzersizlerin başarılı olup sizi istediğiniz sonuçlara ulaştırması için, düzenli egzersiz şart. Az sonra bahsedeceğimiz egzersizleri ilk olarak hafta da 1 ya da 2 kere, daha sonraları ise haftada 3 kere yapmaya özen göstermelisiniz. Bu egzersizleri hafta 1 ya da 2 kere yapmakla başlamak, vücudunuzu egzersiz yapmaya alıştırmak ve kaslarınızı çok yormamak içindir. Daha sonra vücudunuz egzersiz yapamaya ısınıp alışacağı için egzersizi haftada 3 kereye çıkartmak sizi çok fazla zorlamayacaktır.

Evde yapılabilecek egzersizler

 

İlk olarak ısınma hareketleri ile başlıyoruz. Kaslarımızın zarar görmemesi için ısınma hareketleri es geçilmemelidir. Isınma hareketi için yerinizde sabit durarak küçük adımlarla tempolu bir şekilde koşun. Bu esnada kollarınızı da yukarı kaldırıp avuçlarınızı açıp kapatın. Kollarınızı omuzlarınızdan dairesel hareketlerle çevirin. Birkaç dakika bu şekilde yaptıktan sonra ana hareketlere geçebilirsiniz.

Side lunges hareketi: İç bacak ve üst bacak kaslarını çalıştırmada son dereceli etkili olan bu hareketi yapmak için düz durun, ellerinizi kalçalarınıza koyun ve ağırlığınızı sol bacağınıza vererek sağ bacağınızı yana doğru açın. Diz hafifçe bükülmeli ve sol bacak düz tutulmalıdır. Her bacak için on defa tekrarlanmalıdır.

Push-ups hareketi: Göğüs, omuz ve kolları çalıştırmada son derece etkili olan bu egzersiz hareketini yapmak için ise, yere yüzü koyun uzanmalı, eller göğüs hizasında tutulmalı ama omuzlardan daha geniş olacak şekilde yere koyulup, parmaklarda karşıya bakacak pozisyonda olduktan sonra gövdenizi ve belinizi bükmeden kendinizi bir aşağı bir yukarı kaldırın. bu hareket 15 defa tekrarlanmalı.

Front lunge with row hareketi: Kalça kaslarını, kolları ve sırtı çalıştıran bu hareket 10 kez yapılmalıdır. Hareketi yaparken elinizi dambıl almayı da es geçmeyin. Bir bacak önde diğeri arkada olacak şekilde durduktan sonra dizleri büküp pozisyonunuzu almalı ve dambılları kendinize doğru çekerek yükselmeli ve arka bacağınızı düzleştirmelisiniz.

Bicycle crunch hareketi: bu hareket karın kaslarını çalıştırma da etkilidir. dizlerinizi bükün, sırayla olmak şartıyla bir sağa bir sola gövdenizi kaldırmalı ve döndüğünüz taraftaki bacağınızda 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde yukarı kaldırılmalıdır. Bu harekeyi yaparken kesinlikle boynunuzdan güç almamalı, bilakis karnınızdan güç alarak karın kaslarınızı çalıştırmalısınız. 10 kez tekrarlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver