Europa Nedir Hakkında Bilgi

Europa Nedir

Europa anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Europa Nedir, Europa Ne Anlama Gelir, Europa Ne Demektir, Europa Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Europa ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Europa Anlamı

Jüpiter’in dördüncü büyük uydusu. Adını Yunan mitolojisinden almıştır; Fenike kralı Agenor’un kızının adıdır. 1610′da Galilei tarafından keşfedilmiştir. Ancak ona adını Alman gök bilimci Simon Marius vermiştir. Çapı 3100 km olan Europa, Jüpiter’e 670 000 km uzakta bir yörüngede döner. Ayrıntılı görüntüleri ilk kez 1979′da, ABD’nin Güneş Sistemi’nin dışına doğru gönderdiği iki uzay aracı, Voyager 1 ve Voyager 2, Jüpiter’e yakın geçerken elde edilebilmiştir. Uydunun yüzeyinin büyük bir bölümü düzgün ve parlak bir buz tabakasıyla kaplıdır. Az sayıda gök taşı krateri bulunan Europa’nın yüzeyinde onlarca kilometre genişlikte ve binlerce kilometre uzunlukta, çapraz koyu renkli karmaşık çizgiler vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Europa Nedir Europa ödev ara Europa kelime anlamı Europa sözlükte ara Europa ansiklopedi bilgi bankası ara Europa ne demek Europa neye denir

Europa ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver