Etoloji Nedir Hakkında Bilgi

Etoloji Nedir

Etoloji anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Etoloji Nedir, Etoloji Ne Anlama Gelir, Etoloji Ne Demektir, Etoloji Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Etoloji ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Etoloji Anlamı

Âdet ve alışkanlıkları inceleyen bilim. Biyolog İsidore Geoffroy Saint-Hilaire’in yarattığı bu sözcük, hayvanların alışkanlıklarının ve yaşama şartlarının incelenmesi anlamını taşır. Bugün etoloji sözcüğü onu “ekoloji” ile aynı anlamda kullanan Haeckel’den farklı olarak âdet ve alışkanlıkların incelenmesi anlamına gelmektedir. Ekoloji ise canlılara elverişli ortamın koşullarının incelenmesidir. Ayrıca nesnel etoloji okulu denilen bir etoloji kolu da etki-tepki mekanizmasının incelenmesinden çok, organizmanın var olan koşullardaki “kendiliğinden” faaliyetini inceler.

Konu ile ilgili aramalar: Etoloji Nedir Etoloji ödev ara Etoloji kelime anlamı Etoloji sözlükte ara Etoloji ansiklopedi bilgi bankası ara Etoloji ne demek Etoloji neye denir

Etoloji ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver