Etnoloji Nedir Hakkında Bilgi

Etnoloji Nedir

Etnoloji anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Etnoloji Nedir, Etnoloji Ne Anlama Gelir, Etnoloji Ne Demektir, Etnoloji Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Etnoloji ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Etnoloji Anlamı

Toplum yapısının temel özelliklerini, insanların ırklara ayrılışını, bunların kökenlerini, oluşumunu, aralarındaki bağlantıları ve niteliklerini inceleyip karşılaştıran, sınıflayan bilim, budun bilimi. Etnografyayla arasındaki ayrım zamanla ortadan kalkmakta ve genellikle kuramsal bir fark olarak düşünülmektedir. Bu terim daha çok kıt’a Avrupası’nda yaygın olarak kullanılır. İngilizler bu terim yerine toplumsal antropoloji, Amerikalılar da kültürel antropoloji terimlerini kullanırlar.

Konu ile ilgili aramalar: Etnoloji Nedir Etnoloji ödev ara Etnoloji kelime anlamı Etnoloji sözlükte ara Etnoloji ansiklopedi bilgi bankası ara Etnoloji ne demek Etnoloji neye denir

Etnoloji ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver