Etnografya Nedir Hakkında Bilgi

Etnografya Nedir

Etnografya anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Etnografya Nedir, Etnografya Ne Anlama Gelir, Etnografya Ne Demektir, Etnografya Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Etnografya ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Etnografya Anlamı

Belli bir insan topluluğunu karşılaştırarak inceleyen, kültür oluşumlarını araştıran ve betimlemeyi amaçlayan bilim dalı. Etnografyada yapılan çalışmaların çok büyük bir bölümü saha araştırmalarına dayanır. Konu olarak ele alınan, incelenen toplumun günlük yaşamıyla kültürünün içinde yer almayı gerektirir. Çağdaş antropologlar, etnografyanın bir bilim dalı olarak doğuşunu, Polonya asıllı İngiliz antropolog Bronislaw Malinowski’nin 1915′li yıllarda Melanezya’da yaptığı öncü çalışmalarla bağlarlar.

Başka toplumların yaşayışlarını araştırma ve sonra da betimleme düşüncesi ve bu yönde yapılan ilk çalışmalar Antik Çağa değin uzanır. M.Ö. 5. yüzyılda Herodotos 50 kadar değişik toplumun geleneklerini, dinlerini, yasalarını ve görünüşlerini betimlemiştir

Konu ile ilgili aramalar: Etnografya Nedir Etnografya ödev ara Etnografya kelime anlamı Etnografya sözlükte ara Etnografya ansiklopedi bilgi bankası ara Etnografya ne demek Etnografya neye denir

Etnografya ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver