Etilen Nedir Hakkında Bilgi

Etilen Nedir

Etilen anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Etilen Nedir, Etilen Ne Anlama Gelir, Etilen Ne Demektir, Etilen Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Etilen ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Etilen Anlamı

Eten de denen, en basit alken (C2H4). J. Becher tarafından bulunmuştur (1669). Kararlı, renksiz ve kolay alev alan bir gazdır. Eksi 104°C’ta sıvılaşır ve -169°C’ta donar. Sanayide, plastik üretiminde kullanılan polimerler ve etilen glikol başta olmak üzere, birçok ürünün hammaddesidir. Çok kullanılmasının en büyük nedeni, parçalanarak birçok katılma tepkimesinin gerçekleşmesine olanak veren bir çift bağının bulunmasındandır. Etan ve propanın kraking (parçalanma) ürünü olarak elde edilebilmektedir. Kaynama noktası düşük olduğundan sıvı etilen, bazı taşımacılık ve depolama tekniklerinin geliştirilmesini sağlamıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Etilen Nedir Etilen ödev ara Etilen kelime anlamı Etilen sözlükte ara Etilen ansiklopedi bilgi bankası ara Etilen ne demek Etilen neye denir

Etilen ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver