Etil Alkol Nedir Hakkında Bilgi

Etil Alkol Nedir

Etil Alkol anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Etil Alkol Nedir, Etil Alkol Ne Anlama Gelir, Etil Alkol Ne Demektir, Etil Alkol Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Etil Alkol ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Etil Alkol Anlamı

Etanol adıyla da bilinen, iki karbonlu, bir değerli alkol (C2H5OH). Alkol denince akla etil alkol gelir. Alkollü içkilerde bulunan bu madde, halk arasında ispirto olarak tanınır. Etil alkol, alkol mayalanmasıyla elde edilir: Glikoz, zimas enzimi ile katalizlenerek etil alkol ve karbon dioksite dönüşür. Bu mayalanmayla en çok % 12′lik alkol elde edilir. Ayrımsal damıtmayla bu oran % 96′ya çıkarılabilir. Renksiz, hoş kokulu, su ile her oranda karışabilen bir sıvıdır. Eksi 112°C’ta donar, 78°C’ta kaynar. Etil alkol, içki, ispirto ve kolonya dışında, birçok organik maddenin sentezinde, ayrıca çözücü ve yakacak olarak da kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Etil Alkol Nedir Etil Alkol ödev ara Etil Alkol kelime anlamı Etil Alkol sözlükte ara Etil Alkol ansiklopedi bilgi bankası ara Etil Alkol ne demek Etil Alkol neye denir

Etil Alkol ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver