Etçil Nedir Etçil Hayvanlar Nelerdir? Hakkında Bilgi

Etçil Nedir Etçil Hayvanlar Nelerdir?

Etçil Nedir Etçil Hayvanlar Nelerdir?
Etçil anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Etçil Nedir, Etçil Ne Anlama Gelir, Etçil Ne Demektir, Etçil Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Etçil ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Etçil Anlamı

Etçil Nedir Etçil Hayvanlar Nelerdir
Et ve türevleriyle beslenen hayvan ve bitki türlerine verilen genel ad. Etobur olarak da bilinir. Bu terim çoğunlukla et ve türevleriyle beslenen memeli hayvanlara verilir. Bununla birlikte bazı etçil bitkiler ve etçil böcekler de mevcuttur.

Etçiller takımının üyeleri çok çeşitlidir ve örneğin kuyruksüren ile mors gibi birbirlerine hiç benzemeyen türleri kapsar. Suda yaşıyan fokgiller ve diğer sucul memeliler, karada yaşayan bütün büyük etçil memeliler ve birsürü orta ve küçük boyda yırtıcı memeliler bu takıma aitdir. Takımdaki çeşitlilik kaba ve çevik yapılı ayılardan, zarif yapılı kedilere kadar uzanır. Ölçülerin arasındaki en büyük fark, takımın en küçük üyesi olan ve sadece 35-70 gram ağırlığa varan fare gelinciği’nden ağırlığı 4 tona kadar varabilen ve en büyük memelilerden birisi olan deniz fili’nin arasındadır.

Konu ile ilgili aramalar: Etçil Nedir Etçil ödev ara Etçil kelime anlamı Etçil sözlükte ara Etçil ansiklopedi bilgi bankası ara Etçil ne demek Etçil neye denir

Etçil ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver