Etçil Bitkiler Nedir Hakkında Bilgi

Etçil Bitkiler Nedir

Etçil Bitkiler anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Etçil Bitkiler Nedir, Etçil Bitkiler Ne Anlama Gelir, Etçil Bitkiler Ne Demektir, Etçil Bitkiler Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Etçil Bitkiler ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Etçil Bitkiler Anlamı

Bir kısım organlarıyla küçük hayvanları ve böcekleri yakalayıp onlarla beslenen bitkiler. Bu bitkilerin kimileri yapışkan yaprakları ile, kimileri de özel biçimde gelişmiş organlarıyla hayvanları yakalar. Bu olay şöyle gelişir: Önce hayvanın dokunmasıyla bitkinin duyarlı organları uyarılır. Bitki, böceği yakalamak için mekanik bir tepki gösterir. Sonra hayvanın proteinlerini ayrıştırmak için bir salgı çıkarır. Sindirilen besinler bitki tarafından emilerek soymuk damarlara iletilir. Bununla beraber son olay, yani besinlerin soymuk damarlara alınarak bitkinin beslenmesinde kullanılması, kimi türler için kesin olarak saptanamamıştır. Bu nedenle kimi botanikçiler, bitkilerdeki etçilliği, yararsız bir işlev sayarlarsa da, etçil bitkilerin birçoğunun fakir ortamlarda yetişmesi ve kök sistemlerinin fazla gelişmemiş olması, bunların hayvanlardan aldıkları proteinleri beslenmelerinde kullandıklarına iyi bir kanıt oluşturmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Etçil Bitkiler Nedir Etçil Bitkiler ödev ara Etçil Bitkiler kelime anlamı Etçil Bitkiler sözlükte ara Etçil Bitkiler ansiklopedi bilgi bankası ara Etçil Bitkiler ne demek Etçil Bitkiler neye denir

Etçil Bitkiler ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver