Eşkinci Nedir Hakkında Bilgi

Eşkinci Nedir

Eşkinci anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Eşkinci Nedir, Eşkinci Ne Anlama Gelir, Eşkinci Ne Demektir, Eşkinci Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Eşkinci ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Eşkinci Anlamı

Osmanlı Devleti’nde, müsellem, yörük gibi asker ocaklarında sefere giden asker. Genel anlamda sefere, savaşa katılan demektir. Bu asker ocakları otuzar kişilik ocaklara ayrılmışlardı. Sefer zamanı her ocaktan beş kişi sefere katılırdı. Sefere katılmayanlar, sefere katılanlara 50 akçe vermek zorundaydı. II. Mahmut’un 1826 yılında kurduğu asker ocağına da Eşkinci Ocağı adı verildi. Yeniçeriler bu ocağı da istemeyip isyan etti. Ancak bu, yeniçerilerin son isyanları oldu ve Yeniçeri Ocağı’nın kaldırılmasıyla sonuçlandı.

Konu ile ilgili aramalar: Eşkinci Nedir Eşkinci ödev ara Eşkinci kelime anlamı Eşkinci sözlükte ara Eşkinci ansiklopedi bilgi bankası ara Eşkinci ne demek Eşkinci neye denir

Eşkinci ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver