Eskimo Nedir Hakkında Bilgi

Eskimo Nedir

Eskimo anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Eskimo Nedir, Eskimo Ne Anlama Gelir, Eskimo Ne Demektir, Eskimo Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Eskimo ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Eskimo Anlamı

Grönland, Alaska, Sibirya ve Kanada’nın kutup bölgelerinde yaşayan Moğol kökenli yerli halk. Kendilerine “halk” ya da “insanlar” anlamına gelen İnuit derler. Eskimolar, avcı ve toplayıcıdırlar. Avcı ve toplayıcı bir topluluktur. Sayıları 60 000 dolayındadır. Yazları fok derisinden yaptıkları çadırlarında, kışları da karın içine kazılmış ve birkaç ailenin paylaştığı igloo adlı buzdan evlerinde geçirirler. Yiyecek konusunda çeşitli ilginç inanışları vardır. Kara ve deniz ürünlerinin ayrı ayrı kullanılması ve hiçbir biçimde birlikte yenmemesi gerektiğine inanırlar.

Konu ile ilgili aramalar: Eskimo Nedir Eskimo ödev ara Eskimo kelime anlamı Eskimo sözlükte ara Eskimo ansiklopedi bilgi bankası ara Eskimo ne demek Eskimo neye denir

Eskimo ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver