Eski harddiski yeni bilgisayara takmak

Windows kurulu bir harddiski başka bir bilgisayara taşımak ve takmak gerçekten çok problemli ve baş ağrıtan bir iştir. Windows’u  bir bilgisayara kurduğunuzda, tüm ayarlarını o bilgisayardaki donanıma göre ayarlar. Bu Windows’un kurulu olduğu harddiski yeni aldığınız başka bir biligsayara takıp  Widnows’u çalıştırmaya kalktığınızda, işletim sistemi kendisini yabancı bir ortamda bulur. Bu yeni ortamı hiç tanımıyordur. Bu durum tıpkı bir sabah uyandığınızda kendinizi   anlamadığınız bir şekilde başka bir tuhaf evde bulmaya benziyor. Fakat Windows insanlar kadar akıllı değildir. Mesela siz yeni evdeki mutfağın ve tuvaletin yerini bulabilirsiniz. Fakat Windows her zaman yaptığı şeyi yapmaya devam eder ve düz duvardan geçmeye çalışır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunun dışında bir de lisans problemi var. Windows kopya korumalıdır. İlk olarak kurulduğu ortamdan çok daha farklı başka bir ortamda Windows çalışmayacaktır. Eğer Windows’un orjinaline sahipseniz, bu durum sizin için problem olmayacaktır. Microsoft 800’ü arayarak durumunuzu anlatın ve onlar gerekeni yapacaktır. Fakat eğer Windows almış olduğunuz bilgisayarda kurulu olarak geldiyse ve elinizde orjinal windows DVD si yoksa, o zaman bu Windows’u başka yere taşıyamazsınız. Çünkü çalışmayacaktır.

Yeni bir harddisk ve Windows 7 almanız daha iyidir. Ya da Windows önceden yüklü bir bilgisayar da satın alabilirsiniz. Ardından eski bilgisayardaki bilgileri  silmeden önce yenisine taşıyın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver