Ertuğrul Özkök Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada Ertuğrul Özkök Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda Ertuğrul Özkök Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Hürriyet Gazetesi Eski Genel Yayın Yönetmeni

Sponsorlu Bağlantılar

Ertuğrul Özkök, 4 Ağustos 1947 tarihinde İzmir’de doğdu. İzmir Namık Kemal Lisesi ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Bir yıl TRT’de muhabir olarak çalıştı ardından Fransa’da İletişim Bilimleri’nde doktora yaptı. Hacettepe Üniversitesi’nde 1986 yılına kadar öğretim üyesi olarak görev yaptı. Bu üniversitede sosyoloji ve kitle iletişimi dersleri verdi. Hürriyet gazetesinde çalışmaya başladı.

Dönemin Başbakanı ve CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit’in danışmanıydı.

20 yıldır gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğini yapan Ertuğrul Özkök, 29 Aralık 2009 tarihi itibarıyla yerini Enis Berberoğlu’na bırakmıştır. Ertuğrul Özkök Yönetim Kurulu Üyeliği görevine ve Hürriyet gazetesindeki yazılarına devam edecek. Hâlen Doğan Yayın Holding yönetim kurulu üyesi ve yürütme komitesi başkan yardımcısıdır.

Ertuğrul Özkök aynı zamanda TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir.

Ertuğrul Özkök, 1970 de Tansu Özkök ile evlendi.Gülümsün (d.1972)adında bir kızı var.

ESERLERİ:
Sanat, İletişim ve İktidar (1977)
İletişim Kuramları Açısından, Kitlelerin Çözülüşü (1985)
Elveda Başkaldırı (1987)
Stalin Baroku (1989)
Artakalan Zamanda (1997)
Tekzip Edilmekten Bıkmayan Gazeteci (ERTUĞRUL ÖZKÖK)
Artık korkuyorum (2009)

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver