Eros Nedir Hakkında Bilgi

Eros Nedir

Eros anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Eros Nedir, Eros Ne Anlama Gelir, Eros Ne Demektir, Eros Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Eros ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Eros Anlamı

Yunan mitolojisinde aşk tanrısı. Efsanelerde Hermes ile Artemis’ten ya da Hermes ile Aphrodite’den dünyaya geldiği anlatılır. Eros, İlk Çağ’ın en eski metinlerinden beri evrende birleşme ve üretmeyi sağlayan doğal bir güç olarak karşımıza çıkar. Hesiodos yaratılışı anlatırken, Kaos’tan hemen sonra Eros’u sayar. Birçok sanatçı ve şaire konu olan Eros, zaman ve mekâna göre değişik biçimlerde yansıtılmıştır. İnsanları oklarıyla kovalayan ve yaralayan, kanatlı, alaycı ve yaramaz, giderek tehlikeli bir çocuk biçiminde betimlenmiş, bu biçimle de günümüze dek gelmiştir. Eros’u ele alan en güzel efsanelerden biri Apuleius’un “Eros ile Psikhe” masalıdır. Eros’un Roma mitolojisindeki adı Cupido’dur.

Konu ile ilgili aramalar: Eros Nedir Eros ödev ara Eros kelime anlamı Eros sözlükte ara Eros ansiklopedi bilgi bankası ara Eros ne demek Eros neye denir

Eros ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver