Erol Günaydın resimleri fotoğrafları Erol Günaydın nereli Erol Günaydın kaç yaşında

Erol Günaydın kaç yaşında,

 

Bu biyografimiz de usta sinema ve tiyatro oyuncusu Erol Günaydın hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Erol Günaydın ile ilgili bütün bilgilere ve fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. Erol Günaydın kimdir, biyografisi, boyu, kaç yaşında ve nerelidir?

Sponsorlu Bağlantılar

Erol Günaydın, 1933 yılında Trabzon’un Akçaabat ilçesinde dünyaya geldi.

Tiyatroya Galatasaray Lisesi bünyesinde başlayan Günaydın, 1955′te Haldun Dormen Cep Tiyatrosunda “Papaz Kaçtı” adlı oyun ile profesyonel aktörlük hayatına başlamıştır. 1960′da ilk sinema filminde oynayan Erol Günaydın, elli yıllık bir süre içinde çok sayıda filmin ve tiyatro oyununun yanı sıra TRT’de yayınlanan Çiçek Taksi adlı dizide de oynadı. Nasreddin Hoca tiplemesi, meddah gösterileri, Ayı Yogi seslendirmesi ve canlandırdığı diğer pek çok karakter günümüzün en tanınan ve kıdemli aktörlerinden biri haline gelmesini sağlamıştır.

Gazeteci-yazar Emine Algan tarafından birkaç aylık bir süre içinde kendisiyle gerçekleştirilmiş bir nehir-söyleşi 2007 yılında “İki Kalas Bir Heves” başlığı altında kitaplaştırılmıştır.

2 Ağustos 2008′de Florence Nightingale Hastanesi’ne kaldırılmış geçirdiği ameliyat sonrası yoğun bakıma alınmıştır. Erol Günaydın 16 Ağustos 2008′de taburcu edildi. Ameliyat edilen Erol Günaydın’ın genel sağlık durumunun iyi olduğu, daha sonra genel kontrol için geleceği öğrenildi. Günaydın, Okan Bayülgen’in Disko Kralı adlı programına müdavim konuk olarak katılmaktadır. 2010 yılında Athena’nın Arsız Gönül klibinde oynamıştır. 15 Ekim 2012 tarihinde İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiştir.

Erol Günaydın Resimleri

Foto Galeri Açılıyor Bekleyiniz… Görüntüleme Hatası

Oynadığı bazı dizi ve filmler;

Diziler;

Köşe Dönücü
Saat Sabahın Dokuzu
İnsanlar Yaşadıkça
Doktorlar
Bir Ömrün Bedeli
Mahallenin Muhtarları
Rüstemin Gazinosu
Çiçek Taksi
Köşe Kapmaca
Tatlı Kaçıklar
Bir Demet Kahkaha
Bir Demet Yerli Film
Yeşilçam Denizi
Cennet Mahallesi
Geçmiş Zaman Olur ki
Hırsız Polis
Sinekli Bakkal
Genco
Akasya Durağı
Balkan Düğünü
Geniş Aile

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver