Eroin Nedir Hakkında Bilgi

Eroin Nedir

Eroin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Eroin Nedir, Eroin Ne Anlama Gelir, Eroin Ne Demektir, Eroin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Eroin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Eroin Anlamı

Baz morfinden kimyasal yolla yapılan çok kuvvetli uyuşturucu madde. İnce, beyaz, kokusuz, tadı acı bir toz olup 170-233°C’ta ergir. Morfinden 4-5 kat daha etkili, 6 kat daha zehirlidir. Morfine oranla daha çabuk sindirilir. 1898′de bulunan eroin, o zamanlar öksürük kesici ve cinsel isteği bastırıcı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu maddenin keyif verici özellikte olduğu 1912′de anlaşılmıştır. Eroin, ilk alınmasıyla alışkanlık yaratan, çok tehlikeli bir beyaz zehirdir. Kullananlarda delirmeye varan sonuçlara yol açar. Bu nedenle yapımı, kullanım ve satışı yasaklanmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Eroin Nedir Eroin ödev ara Eroin kelime anlamı Eroin sözlükte ara Eroin ansiklopedi bilgi bankası ara Eroin ne demek Eroin neye denir

Eroin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver