Eroin Kullananların Sonu, Eroin Kullanmanın Zararları, Eroinin İnsan Sağlığına Zararları

eroinin riskleri nelerdir, eroinin sağlığa zararları, eroinin zararları nelerdir,

Eroin kullanmanın zararları nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

İllegal bir madde olan eroin, enjeksiyon ile doğruca damarda bulunan kana karıştığı için bağımlılık yapan maddeler arasında sağlığa en çok zararı bulunan ve kullanımı ile ölüm oranını yükselten bir maddedir. Hele ki burundan yüksek miktarda çekilmesi bünyesi alışık olmayan kişilerin hayatını bir anda sonlandırabilir. Eroin tek başına zararlıdır, ancak alkol ile birlikte alındığında daha da zararlı olmaktadır.

Eroin kullanmanın sağlığa çeşitli zararlı bulunmaktadır. Bunların en başında aşırı doz alınan eroinin ölümle sonuçlanması gelmektedir. Bazı kişiler aşırı doz eroin kullanımından hayatlarını kaybeder, bazıları da daha önceden kullanılmış olan ya da hijyen olmayan enjektörleri kullanarak HIV, Hepatit B ve C gibi ölümcül hastalıklara yakalanarak hayatlarını kaybederler.

Eroin kullanmanın zararları bu kadarla da bitmiyor. Eroin bağımlılarının endokartis, embolizma, kangren, botulizma, tetanoz, ve deri yiyen bakteri gibi enfeksiyon ve ölümcül hastalıklara yakalanma riskleri çok yüksektir. Kan zehirlenmesi ve ciltte acılı yaraların oluşması da eroinin zararları arasındadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver