Erken Menopoz, Erken Menopoz Nelere Sebep Olur, Erken Menopoz Ve Zararları

erken menopoz zararları, erken menopoza girme, erken menopoza girmenin zararları, erken menopoza girmenin zararları nelerdir

Erken menopozun zararları nelerdir?

Ateş basması, aniden üşüme, el ve ayaklarda terleme, ruhsal sıkıntı, sinirlilik ve stres gibi semptomları bulunan menopoz, erken dönemde husule geldiği zaman bu şikayetlerin yanı sıra kadınların sağlığında birçok olumsuzluklara zemin hazırlamaktadır. Normalde menopoz yaşı 50 yaş civarında olmasına rağmen günümüzde kadınlar 50′li yaşlarına varamadan bazen 40 bazen de 30′lu yaşlarda adetten kesilerek erken menopoza giriyorlar. Erken menopoza girmede genetik faktörler, kromozom eksikliği ya da yaşamsal şartlar rol oynamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Erken menopoza girmenin zararları

 

Menopoz, zamanında da görülse, erken dönemde de görülse kadınlarda bir takım sorunlara yol açabiliyor. Ancak erken menopoza girmek çeşitli sağlık sorunlarına zemin hazırlayarak kadınların genel sağlığını bozuyor. Erken menopozun zararları ise vücuda oldukça fazladır.

Erken menopozun zararları arasında ise; kalp damar hastalıklar, cildin erkenden yaşlanması, kemik erimesi, vajinal kuruluk, cinsel isteksizlik ve cinsellik anında ağrı gibi şikayetler ve sağlık problemleri ortaya çıkar. Ayrıca östrojen hormonunun eksikliğinden dolayı ürogenital sistemde yaşlanma da husule gelir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver