Erken Boşalmanın Tedavisi Nedir?

Erken Boşalmanın Tedavisi, Erken Boşalmayı Önlemek

Erken boşalmanın tedavisi basit ve kolaydır. Yeter ki kişi bu sorununu çözmede kararlı olsun. Cinsel işlev bozuklukla­rında tedavi aşamaları kısaca şu şekilde olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle kişide başka bir fiziki veya psikolojik sorun olup olmadığı araştırılmalıdır. Bununla birlikte kişinin kul­landığı ilaçlar, alkol, sigara veya başka madde kullanımı ol­up olmadığı meydana çıkarılır. Bu sonuçlar ortaya çıka rıldıktan sonra erkeğe ve eşi­ne bazı egzersizler tavsiye edilir. Bizde ‘Erken Boşalma Nedenlerinin Araştırılması’ testinde erken boşalmanı­zın nedeni bulmaya çalıştık. Çıkan sonuca göre tedavide uygulamanız gereken yol­ları tavsiye ettik.

Biliyoruz ki erken boşalma yaşayan erkeklerin %90 ile %95’inde hiçbir tıbbi hastalık ve rahatsızlık belirtisine rast lanmamıştır.

Tedavi sürecinde egzersizler ve teknikler uygulanırken sinirlerinde dinlendirilmesi çok önemlidir. Tedavi süresince ve sonrasında da hazmı kolay yiyecekler yenmelidir.

Erkeklerin çoğu, cinsel ilişki­de zevkin peşinden koşar ken boşalmanın kontrolünü, durdurulması­nı veya sabitlenmesini başaramaz. Hislerini ve vücudunu kontrol et mez, her za­man boşalma zevkine odaklanır ve hep o nokta­yı düşünerek sevişir. Bu ise erken boşalmaya sebep olur.

Erkeğin hisleri çoğunlukla boşalma anına odaklandığından boşalma kaçınılmaz olur. Biz, eşlere seksin sade­ce sonunu değil tümünü düşünmelerini, vücutlarını ve beyinlerini seksin tümü üzerinde yoğunlaştır­malarını tavsiye ediyoruz. Erkek, zihnini bu anlık zevk hissinden arındırmak, öz­ür ve doğal bir şekilde cinselliği yaşamalıdır.

Tedavi egzersizlerini uygulanırken şeker tüketiminde di yet yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü şeker ve tatlı yiyecek­ler sperm üretimini artırır, bu da boşalmayı kolaylaştırır.

Partnerinizle ilişkiye gireceğiniz zaman, zihninizdeki olumsuz düşüncelerden arının, yine erken boşala­cağım! düşüncesini yenmeye çalısın. Partnerinizi “tatmin edeme me” endişesinden kurtulun. Başarıyı önce zihninizde kazanma­lısınız, sonrası kendiliğinden gelecektir.

Mastürbasyon egzersizlerinin yavaş yapılmasını tavsi ye ediyoruz. Hızlı şekilde yapılan mastürbasyonlar si­zi kısa sürede boşalmaya programlar, bunu size öğretir. Mastür basyon egzersizleri 15-20 dakika kadar sürmelidir. Bu şe­kilde uygulayacağınız mastürbasyonlar size geç boşal­mayı öğretecektir.

Egzersizleri yaparken durmanız gereken bir anda ken dinizi tutamadınız ve boşaldınız. Kesinlik­le başaramayacağ­ım endişesi kapılmayın, duş alın ve rahatlayın, bitkisel çaylarda içebilirsiniz. Kendinizi hazır hisset­tiğinizde egzer size tekrar başlayın.

Tedavide dikkat edilme­si gerekenler ve Erken Boşalmayı Önleyen

Sinirleri dinlendirici ortamlarda bulunmak, Açık havada dolaşmak,Şekerli yiyeceklerden uzak dur­mak.
Hazmı kolay yiyecekler ye­mek,
Sigara ve alkol kullanmamak veya azaltmak,
Demli çay ve fazla kahve tüketmemek,

Konuyla ilgili aramalar: erken boşalmanın tedavisi
erkek boşalmayı önlemek

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver