Erken Boşalma Nedir?

Erken boşalma nedir?

Erken boşalma ile ilgili bugüne değin bir çok tanımlama yapılmıştır. Kişinin kendisine, partnerine, içinde bulunduğu psikolojik duruma, cinsellikten beklentilerine ve daha birçok farklı duruma göre değişik tanımları bulunmaktadır. Fakat şunu bilmemiz gerekir ki erken boşalma kesinlikle bir hastalık değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Farklı uzmanlık alanları bulunan doktorlar ve bilim adamlarının erken boşalma ile ilgili tanımlarını maddeler halinde vererek daha sonra kendi tanımımızı yapalım.

Erken boşalma boşalmanın beklenen zamandan daha önce gerçekleşmesine denir. Erken boşalmayı iki grupta inceleyebiliriz:

a) Birincil Erken Boşalma dediğimiz partnerimizle ilk cinsel ilişkimizden itibaren başlamış erken boşalma türüdür.
b) İkincil Erken Boşalma dediğimiz ise önceden olmayıp daha sonradan kişide meydana çıkan erken boşalmadır.

Erken boşalma; erkeğin, kadının ya da her ikisinin birden boşalmayı istemediği halde ilişkinin ilk zamanlarında kontrol dışı boşalmalarıdır.

Erken boşalma; erkeğin partnerinden daha önce boşalmasına denir.

Erken boşalma; cinsel ilişkinin yarısından daha fazla bir bölümünde partnerinizin tatmin olmasına fırsat bırakmayacak kadar kısa bir sürede boşalmaktır.

Bazıları için bu tanımlamalar geçerli olabilir fakat erken boşalmanın erkekten erkeğe, partnerlerine, yaşına, insanın içinde bulunduğu psikolojik duruma ve benzer etkenlere göre değişiklik gösterebileceğini unutmamak gerekir.

Erken boşalmayı erkeğin partnerinden daha önce boşalması olarak tanımlarsak bu durumda karşımıza, erkek kime göre erken boşalıyor? sorusu çıkacaktır. Çünkü kadınların bazıları sadece saniyeler içinde orgazma ulaşırken, bazılarının orgazm olması dakikaları bulur. Ve bazı kadınlar ise hiç orgazm olamamaktadır.

Erken boşalma, sadece eşle, tatminle, süreyle, kendini kontrol edememekle, psikolojik durumla izah edilebilecek bir durum olamaz. Erken boşalma, bu faktörlerin her birinin birarada ya da ayrı şekilde etkilediği, erkeğin ve partnerinin fiziksel ve duygusal haline, beklentilerine ve diğer etkenlere göre değişiklik gösteren bir haldir. Bunlardan yola çıkarak erken boşalma; eşlerden biri veya her ikisinin, tatminsizlik durumunu ortaya çıkarabilecek cinsel bir uyuşmamazlıktır.

var Ads1 = document.getElementById(‘AdsenseAds1′);
var Ads2 = document.getElementById(‘AdsenseAds2′);

Ads1.parentNode.removeChild(Ads1);
Ads2.parentNode.removeChild(Ads2);

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver