Erkeklerde Testis Kanseri Belirtileri, Testis Kanseri, Testis Kanseri Belirtileri

testis kanseri nasıl anlaşılır, testis kanseri ve belirtileri, testis kanserini anlamak için, testis kanserinin belirtileri

Testis kanseri belirtileri

Yaşı 19 ile 44 olan her erkeğin rastlayabileceği bir sorun olan testis kanseri, daha çok genç yaşlarda ki erkekleri hedef alır ve cinsel yaşamın en aktif olduğu dönemde husule gelen bir kanser türüdür. Testis kanserinin nedeni günümüzde kesin olarak bilinmemekte olduğu için, cinsel yaşamı aktif olan her erkeğin ayda bir kere düzenli olarak kontrole gitmesi ve muayene olması önerilir. Testis kanseri belirtileri hakkında da bilgilenerek erken dönemde kanserin varlığında haberdar olabilir ve tedavisi için hemen uzman bir hekime danışıp bu illetten kurutma şansınızı arttırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Testis kanserinin belirtileri

Testis kanserini anlamak için uzman hekimlerin önerisi, banyo sonrası her erkeğin iki eli ile testislerini tek tek kontrol etmesidir. Skrotumu tümü ile avucunuza aldığınızda herhangi bir değişiklik olup olmadığını kontrol etmeli, baş ve işaret parmağı arasında nazik bir şekilde yumuşak hareketlerle testisler yuvarlanmalıdır. Bu işlem testislerde var olan bir kitleden haberdar olmanızı sağlar.

Testis kanseri belirtileri

  • Testislerde yumru ve şişme olması
  • Testislerde hassasiyetin artması
  • Şiddetli ağrının görülmesi
  • Sponsorlu Bağlantılar

    Cevap Ver