Erkeklerde Saç Dökülmesi, Kadınlarda Saç Dökülmesi, Saç Dökülmesi

saç dökülmesi için ne yapılır, saç dökülmesi için ne yapılmalı, saç dökülmesi nasıl engellenir, saç dökülmesi nasıl önlenir

Saç dökülmesi nasıl önlenir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Çağımızda sık rastlanan sorunlar arasında saç dökülmesi de yer alıyor. Genellikle erkekleri hedef alan bu sorun bazı kadınlarda da meydana gelmekte. Kel kalma korkusu yaşayan kişiler bu soruna nasıl bir çözüm buluruz diye kara kara düşünmektedirler. Sizler için saç dökülmesini önleme yöntemlerini araştırdım. Bu soruna nasıl bir çözüm bulurum diyorsanız, bu makalemizi okumalısınız.

 

 

Günlük saçımızı taradığımız zaman yaklaşık olarak 80-100 tel saçımız elimizde kalıyor yani dökülüyorsa, bu normaldir. Ama elinizde kalan saç miktarı 1 avuç ise, işte burada sıkıntı var demektir. Bu sorun ciddiye alınmalı çünkü saç dökülmesi ile karşı karşıyasınız…

Erkeklerde genellikle bölgesel dökülmeler meydana gelir. Alın yada tepe kısımları açılır. Ama kadınlar için durum böyle değildir. Kadınların giderek seyrekleşen saçları olur. Saç dökülmesinin nedenleri genetik olabileceği gibi, doğum sonrası, menopoz dönemi, hormon dengesizliği, stres ve sıkıntı da olabilir.

 

Saç dökülmesini önleme

 

Eğer saçlarınızın dökülmesi strese bağlı ise, uzmanlar saç derisine masaj yapılmasını öneriyor. Çünkü sizin içinde bulunduğunuz stresli durum saç derinize de yansır. Siz gerginleştikçe saç derinizde gerginleşir. Gerginleşen saç derinizde damarlar daralır, kıl keselerini besleyen kanın akışı yavaşlar. Stresli ve gergin iseniz saç derinize masaj uygulatarak gevşeyebilirsiniz.

Saç dökülmesinin nedenleri arasında yanlış beslenme de bulunur. Vitamin ve mineral yönünden eksik besleniyorsanız bu beslenme tarzı saçlarınızın zayıflamasına neden olur. Uzmanlar bu konuda bol bol su içilmesini söylüyor.

Saçlarınızı dökülmesini önlemek için onları güçlendirmek gerekir. Tükettiğiniz buğday ve soyadaki amino asitler bu işlevi görecektir. Aynı zamanda Çinko, selenyum, silikon, B, C ve E vitamin grupları da saçlar için faydalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver