Erkeklerde Kol Ağrısı, Erkeklerde Kol Ağrısının Nedenleri, Erkeklerde Sol Kol Ağrısı

erkeklerde sol kol ağrısının sebepleri, erkeklerde sol kol neden ağrır, erkeklerin sol kolu neden ağrır, sol kol ağrısı erkeklerde

Erkeklerde sağ kol ağrısı nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Erkeklerde sol kol ağrısı neden meydana gelir? Ağrının ana kaynağı nedir? uzman doktorlar tarafından açıklandı. Günlük hayatı önemli derece de etkileyen sol kol ağrısının altında yatan sebep ciddi bir sağlık sorunu olabilir mi? İşte en açıklayıcı detayları ile erkeklerde sol kol ağrısının nedenleri;

 

Kol ağrısının yaşanmasında mütenevvi sorunlar rol oynamaktadır. Bazen hastalıklar bazen kola alınan darbeler bazen de spor esnasında kasların çok zorlanması kol ağrısına yol açabilecek nedenlerdir. Ancak kol ağrısının başlıca sebebi boyun bölgesinde oluşan problemlerdir.

Boyun ile ilgili problemlerinin kendini gösterme biçimi sol kol ağrısı, erkeklerde sıkça ortaya çıkar. Özellikle yük taşıma işleri yapanların boyunlarında sağlık problemlerine sıkça rastlanmaktadır. Ya da boynunu sürekli sabit pozisyonda tutan, çok az hareket kısıtlılığı olan erkeklerde de boyun sorunlarına rastlandığı için sol kol ağrıları meydana gelebilir.

Boyun bölgesinde vuku bulan sorunların ağrıları şiddetli olur. Yanlış bir hareket yapma, aşırı zorlama, egzersizde kasları fazla zorlama gibi nedenler boyundaki disk, omur, mafsal, bağ, nesiç ve kas dokunun yıpranmasına neden olur. Ayrıca boyun sorunlarının yanı sıra ekseri kadınlarda sık ortaya çıkan kemik erimesi sorunu, nadirde olsa erkeklerde de görülmekte ve kemik erimesi de sol kolda ağrıya yol açmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver