Erkeklerde Görülen Meme Büyümesi Tedavi, Erkeklerde Meme Büyümesi Tedavisi, Jinekomasti Ameliyatı

jinekomasti ameliyatı nasıl yapılır, jinekomasti meme büyümesi, jinekomasti tedavisi, jinekomastinin tedavisi

Jinekomasti nasıl geçer?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Halk arasında erkeklerde meme büyümesi olarak bilinen ve tıp dalındaki adı da Jinekomasti olan bu problem, çocukluktan ergenliğe geçiş döneminde görülmeye başlayarak ileri ki yaşlara kadar sürebilir ve çoğu kezde kendiliğinden geçer. Kendiliğinden geçme ihtimali yüksek olan jinekomasti sorunu geride hiçbir iz bırakmamaktadır. Jinekomasti sıkıntısı yaşayanların önce iyi bir hekim kontrolünden geçirilmesi bu soruna neden olan sebeplerin öğrenilmesi gerekir. Jinekomastinin oluşmasındaki baş sebep ise hormonlardır.

Jinekomastinin bazen kendiliğinden geçtiği görünmüş olsa da çoğu zaman tıbbi müdahale ister. Kendiliğinden geçmeyen jinekomasti fazla ilerlemeden tedavi edilmelidir. Çünkü jinekomasti ilerlediği zaman bazı sorunlara sebebiyet vermekte ve bunlardan en önemlisi de erkeklerin estetik görünümlerinden dolayı sıkıntıya düşmeleridir. Jinekomasti hastası erkeklerin bir çoğu göğüsleri belli olduğu için yaz aylarında t-shirt giymeye çekinir olurlar.

Göğüs büyümesi sorunu olan jinekomastinin tedavisi için en kesin çözüm ameliyattır. Jinekomasti ameliyatında yüzde 99′luk bir başarı sağlanır. Jinekomasti ameliyatı yaklaşık 2 saat içinde biter ve hasta en geç 3 gün içinde hastaneden taburcu olarak evine döner.

Jinekomasti tedavisi için en kesin yöntem ameliyattır ancak ameliyatın gerek kalmadığı, ilaçla ya da başta tedavi metotları ile de hastalık ortadan kaldırılabilmektedir. Ameliyat bazen hastanın seçimine kalır, bazen de başka bir tedavi yolu kalmadığı için yapılır. Ancak sorunun tamamen ortadan kalkmasını istiyorsanız çoğu uzmanın önerisi ameliyattır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver