Erkeklerde Göğüs Büyümesi, Erkeklerde Göğüs Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir, Erkeklerde Göğüs Büyümesi Tedavisi

erkeklerde göğüs büyümesinin tedavi yolları, erkeklerde göğüs büyümesinin tedavisi, erkekte meme büyümesi, erkekte meme büyümesi nasıl tedavi edilir

Erkekte meme büyümesi tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bazı genç ve orta yaşlı erkeklerde tek yada iki taraflı meme büyümesinin görülmesi hem ciddi bir sağlık sorununun habercisidir, hemde bu sorun erkeklerin özellikle yaz aylarında büyük utanç kaynağı olmaktadır.

Erkek memesinin aşırı büyük olması bir hastalıktır. Bu hastalığın adı tıpda Jinekomasti olarak geçer. İnsan vücudunda bulunan östrojen ve androjen hormonlarından birinin dengesinin bozulması Jinekomasti riskine neden olur.

 

Jinekomasti olan erkeklerin neredeyse %80′inde çift taraflı meme büyümesi görülmektedir. Daha çok 13-16 yaşlarında ergenlik çağında görülür. Genç erkeklerin neredeyse hemen hemen hepsinde meydana gelen meme büyümesi, bir yıl içinde kendiliğinden geçmektedir. Eğer sorun geçmediyse yada bir gerileme göstermediyse bu sorun kalıcı Jinekomasti olarak devam eder.

Meme büyümesi sorunu olan ve daha ergen yaşta olan çocuklar, bu sorundan son derece utanmaktadırlar. Hele ki yaz aylarında giyilen ince t-shirtler meme büyüklüğü ve meme ucunu belli eder. Çoğu çocuk yaz aylarında denize bile giremez. Zamanla çocuk toplumdan kendini soyutlamaya başlar ve psikolojik sorunlar yaşar. Zaman zaman ağrı ve hassasiyette meydana gelir.

Meme büyümesi tek taraflı ise kanser belirtisi olabilir. Akciğer, karaciğer, testis ve böbrek üstü kanserleri tek taraflı meme büyümesine yol açar. Kanser hastalıklarının yanı sıra şişmanlık, alkol kullanımı, bazı ilaçlar, vücut geliştirme egzersizleri de meme büyümesinde rol oynar.

Erkeklerde meme büyümesinin tedavisi

Tedavi Liposuction ile yapılmaktadır. Meme normal şekline Liposuction ile döndürelebiliyor ve estetik sorun düzeltiliyor. İzsiz yada minimal iz ile Liposuction bu sorunu çözüyor. Eğer ki erkeklerde meme büyümesi tedavisi Liposuction ile yeterli olmuyorsa 2-3 cm lik bir kesi ile meme başı arkasındaki düğme şeklindeki sert meme dokusu çıkartılarak minimal iz başarılı sonuçlara ulaşılıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver