Erkek Memesinde Büyüme, Erkek Memesinde Büyüme Nedenleri, Erkeklerde Meme Büyümesi

erkeklerde meme büyümesi nedenleri, erkeklerde meme büyümesi sebepleri, erkeklerin göğsü neden büyür, erkeklerin memeleri neden şişer

Erkeklerin memeleri neden büyür?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Abdullah Etöz, erkeklerin memelerinin kadınlarınınkinden yapı itibariyle bir değişiklik göstermediğini savunmakta ve kadınların memelerinin erkeklerinkine oranla daha büyük olmasının sebebini de kadınların salgıladığı hormonlardan kaynaklandığını söylemektedir. Kadınlarda meme büyümesinin sebebi hormonlar, peki erkeklerde görülen meme büyümesinin sebebi nedir? İşte bu sorumuzu Opr. Dr. Abdullah Etöz cevaplıyor:

Erkeklerde meme büyümesi, tıp adıyla jinekomasti nedenini Etöz şöyle açıklıyor: “Siroz gibi ağır karaciğer bozuklukları, bazı ilaçlar jinekomasti yapabilir. Ancak jinekomasti vakalarının büyük çoğunda hiçbir sebep bulunmamaktadır. Yani bu hastalık büyük bir oranda hiçbir sebep olmadan kendiliğinden ortaya çıkar.”

Bilhassa spor yapan ve vücut geliştirmeyle yakından alakadar olan erkeklerin göğüsleri daha belirgindir. Etöz, spor ve vücut geliştirmeyle ilgilenen erkeklerde meme büyümesinin sıkça yaşandığını ve bunun sebebini de erkeklik hormonundan kaynaklandığını söylemekte. “Erkeklik hormonu vücutta kullanıldıktan sonra yok edilirken ortaya kadınlık hormonuna benzeyen bir ara madde çıkıyor ve bu da yüksek miktarlarda olunca göğüslerin büyümesine neden oluyor” diyen Etöz, jinekomasti sorununun tedavisi için ameliyatında şart olduğunu vurguladı.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver