Erkek Cildi İçin Bakım Kürleri, Erkekler Ciltlerine Nasıl Bakım Yapmalı, Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

erkekler için cilt bakımı, erkekler için evde cilt bakımı, erkeklere bitkisel bakım önerileri, erkeklere cilt bakım kürü

Erkekler için cilt bakım kürleri

Cilt bakımı sadece kadınların ilgi alanı değil, aynı zamanda kendine özen göstermeyi seven ve her daim bakımlı olmayı seven erkeklerin de ilgi alanı içinde bulunduğu için, bu makalemizde erkeklere özel cilt bakım ürünlerinden bahsetmek istedik. Erkekler için cilt bakım kürü tarifleri veren uzmanların önerileri doğrultusunda uygulanacak bu bakımlar, erkeklerinde kadınlar kadar sorunsuz ve sağlıklı cilde kavuşmasına olanak sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Erkeklere cilt bakım kürü önerileri

Erkeklerin sağlıklı bir cilde kavuşması için öncelikle tıraş sonrası cildi ferahlatmak için kullanılan alkol, mentol içerikli kolonya ve tıraş jeli kullanımına son vermek gerekiyor. Çünkü bu ürünler cildin incelmesine sebep oluyor ve erkek cildinin sağlıksız olmasına yol açıyor. Bu ürünleri kullanmak yerine uzmanların önerisi, cilt tipine uygun olan nemlendiriciler ve alkolsüz ürünlerdir. Öncelikle bu alışkanlıklarınızdan vazgeçmelisiniz ki, uygulayacağınız bakım kürleri amacınıza ulaşmanıza yardımcı olsun.

Erkekler için cilt bakım önerileri

 

Sivilceli bir cilde sahip olan erkekler, 2 yemek kaşığı kabartma tozu ve 2 tatlı kaşığı kadar su, gül veya maden suyuyla ile maske hazırlayıp ciltlerine uygulayabilirler. Hazırlanan maske ciltte 20 dakika bekletilmeli ve sonrasında da ılık su ile cilt yıkanmalıdır. Ardından cilt tipine uygun nemlendirici krem sürülmelidir. Sivilcelere baş etmek isteyen erkeklere bir diğer öneride, pişik kremi ve 1 tatlı kaşığı avokado yağı karıştırılmalıdır. Bu karışımda cilde uygulanmalı ve ciltte 20 dakika bekletilip ılık su ile yıkanmalıdır.

Cildinde batık sorunu olan erkeklere uzmanların önerisi ise, tıraşın kılların çıkış yönünün tersinden yapılmasıdır. Bir müddet kılların çıkış yönüne göre tıraş olmak batık sorunundan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Ciltteki ölü derilerin atılması için ise,narin dişleri bulunan bir fırça yardımıyla cildin arada sırada fırçalanmasıdır. Bu işlem peeling yapmakla aynıdır. Tonik için uzmanların önerisi ise, papatya çayı demleyip haftada 2 kez yatmadan önce ya da tıraş sonrası papatya çayı suyunu cilde pamuk yardımıyla sürmektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver