Erkek Baldır İnceltme Hareketleri-Erkekler İçin Bacak İnceltici Hareketler ve Egzersizler Hakkında Bilgi

Aşağıda Erkek Baldır İnceltme Hareketleri-Erkekler İçin Bacak İnceltici Hareketler ve Egzersizler ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Erkek Baldır İnceltme Hareketleri-Erkekler İçin Bacak İnceltici Hareketler ve Egzersizler

Kalın baldır ve bacak sorunu, kadınlar için olduğu kadar erkekler için de sıkıntı yaratabilmektedir. Özellikle kısa boylu erkeklerde kalın ve yağlı bacaklar, pantolon giyildiğinde sıkıntıya ve estetik olmayan bir görünüme yol açmaktadır. Şimdi erkeklere özel bacakları incelten ve baldırı zayıflatan egzersizler hareketleri tarif edelim.

Yüksek yoğunluğı ve bacakları güçlendirici etkisi bulunan egzersizler, bacakları formda tutabilmek için en ideal yoldur. Fakat egzersizlere başladığınızda hergün düzenli bir şekilde yapmanız çok önemlidir.
Yüzme, bisiklet, yürüyüş sporları hem yağları yakar, hem bacakları ve popo kısmını sıklaştırır. Ayrıca vücudu kalınlaştırmaz. Yani bacak inceltmek için en ideal sporlardır. Ayrıca rollerblade basenlerin ve bacakların çalışmasında oldukça etkilidir.

Bacaklarınızı kısa bir sürede inceltip sıkılaştırmak istiyorsanız bu hareketleri düzenli bir şekile yapmanız çok önemlidir.

Baldırlar Nasıl Şekillendirilir

Bacakları ortalama 90 santimetre açın. Ayak parmağınızın uçları dışarıya baksın. Elleri kalçalara koyun ve üst bacaklarınız yere hemen hemen paralele olana kadar dizlerinizden kırın. Bundna sonra elinizden geldiği kadar çok fazla parmak ucunda kalkıp inmeyi deneyin. Bu egzersiz bacaklar için birebir bir egzersiz türüdür ve baldırları güzelce inceltir.

Bacaklarınızın iç kısımlarını inceltmek için

Sağ yanınız üzerine yatın ve sol bacağınızı sağ bacağınız üzerine atarak önünüzde durmasını sağlayın. Daha sonra sağ bacağınızı uzatarak yerden yavaşça 30 cm kadar kaldırın. Bunu yaparken sağ bacağınızı dizden hafifçe kırık tutun. Hareketi yaparken bacağınızın iç kısmındaki kasları kullanmaya özen gösterin. Daha sonra bacağınızı yavaşça indirin. Zaman içerisinde hafif ağırlıkları da egzersize katabilirsiniz.

Sıkı dizler için egzersiz hareketleri

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak ellerinizi kalçalarınız üzerine koyun. Sol bacağınızla ileri doğru elinizinden geldiğince uzun bir adım alın. Daha sonra dizden krın. Böylece sol üst bacağınız yere paralel ve sol diziniz de tam olarak ayak bileğinizin üzerinde olacaktır. Başlangıç pozisyonuna dönrerek sağ bacakla tekrarlayın. Bu egzersiz diz bölgesinde biriken inatçı yağ rezervlerini küçültür.

Bacaklarınızın dış kısımlarını inceltmek için spor egzersizi

Sağ yanınız üzerinde yatarak bu bacağı 45 derecelik bir açıyla kırın. Yukarıda kalan bacağı ayağınızı gergin tutmaksızın önünüze doğru uzatın. Sol elinizden destek alarak ağırlığınızı öne doğru verin. Daha sonra bacağınızı yavaşça yukarı kaldırarak 2 sayı sayın ve gene 2 sayı sayarak yavaşça indirin. Bunu tekrar edebileceğiniz kadar tekrar edin.

Üst bacaklarınızı inceltmek ve sıkılaştırmak için hareketler

Bir duvarın önünde duvardan yaklaşık 60 cm kadar uzak durun. Sırtınızı duvara dönün ve sanki bir sandalyeye oturacak gibi vücudunuzu alçaltın. Sırtınızı dik tutarak üst bacaklarınız yere paralel olana değin çömelin. Bacaklarınız iyice yorulana kadar pozisyonu koruyun. Bu hareketle bacaklarınızdaki tüm üst kasları da çalıştırmış olursunuz.

baldır inceltme,bacaklar nasıl incelir,iç bacak sıkılaştırma,üst bacak inceltme hareketleri,bacak nasıl inceltilir,baldırları inceltmenin yolları,erkek baldır inceltme,ender sarac baldir,erkekler baldır inceltme,erkek baldır inceltme hareketleri,yan baldır,yan baldır eritme,erkek baldır eritme hareketleri,erkek baldır eritme egzersizleri,erkek baldır inceltici egzersizler

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver