Erime Noktası Nedir Hakkında Bilgi

Erime Noktası Nedir

Erime Noktası anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Erime Noktası Nedir, Erime Noktası Ne Anlama Gelir, Erime Noktası Ne Demektir, Erime Noktası Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Erime Noktası ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Erime Noktası Anlamı

Bir maddenin katı hâlden sıvı hâle geçtiği sıcaklık derecesi. Standart atmosfer basıncında, saf kristal yapılı katıların her biri farklı sıcaklıklarda erir. Bu nedenle, erime noktası bir maddenin ayırt edici özelliklerinden biridir ve onu tanımlamakta kullanılır. Böylesi katılara, yeterince ve sürekli ısı uygulandığında, sıcaklık sıvılaşma oluşuncaya kadar sabit bir şekilde artar. Sıcaklıktaki artış burada sonlanır ve artık maddenin tamamı sıvıya dönüşünceye kadar bir değişim gözlenmez. Sıvılaşma tamamlanmasına karşın ısı uygulanması sürdürülürse, sıcaklık yeniden yükselmeye başlar.

Konu ile ilgili aramalar: Erime Noktası Nedir Erime Noktası ödev ara Erime Noktası kelime anlamı Erime Noktası sözlükte ara Erime Noktası ansiklopedi bilgi bankası ara Erime Noktası ne demek Erime Noktası neye denir

Erime Noktası ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver