Erdoğan Tuncel kim Erdoğan Tuncel nereli Erdoğan Tuncel kaç yaşında

Erdoğan Tuncel kaç yaşında,

 

Bu makalemizde 1991-2002 tarihleri arasında oynadığı ‘Bizimkiler’ dizisiyle herkesin Tahtakafa Raşit tiplemesiyle tanıdığı Erdoğan Tuncel hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Erdoğan Tuncel bilgileri, memleketi ve hayatı hakkında bilgileri araştırıp sitemize ekledik.

Sponsorlu Bağlantılar

Erdoğan Tuncel, 16 Eylül 1935 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açtı. Kesintisiz 13 yıl boyunca ekranlarda yer alan Bizimkiler dizisi ile herkesin tanıdığı kişi haline geldi.

Memur çocuğu olduğu için İlk ve Orta öğrenimini Anadolu’nun çeşitli kentlerinde okudu. Son olarak İstanbul’a yerleşip yüksek öğrenimini burada tamamladı. İktisad Fakültesi mezunudur.

1960 yılında, Üniversite son sınıfında, arkadaşları ile kurduğu M.T.T.B. Birlik Tiyatrosu’nda amatör oyunculuğa başladı. 1962′de Cahide Sonku Cahit Irgat’ın Cahitler Tiyatrosu”nda profesyonel oldu. Daha sonra sırasıyla; Oraloğlu, Üç Maymun Kabare ve Dostlar Tiyatrosu’nda yönetici ve oyuncu olarak uzun yıllar çalıştı. 60′dan fazla oyunda oynadı.

Son olarak 1998-99 sezonunda Müjdat Gezen Tiyatrosu”nda, 1999-2000 sezonunda Bugay Yapım Tiyatrosu’nda oynadı.

16 Eylül 2012 yılında İstanbul Kartal’da hayata gözlerini yumdu. Kendisine Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.(enbasit.com Ailesi)

Etiketler: :
erdoğan tuncel biyografi, erdogan tuncel kimdir, erdoğan tuncel in hayatı, erdoğan tuncel nereli, erdogan tuncel

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver