Er Dişi Nedir Hakkında Bilgi

Er Dişi Nedir

Er Dişi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Er Dişi Nedir, Er Dişi Ne Anlama Gelir, Er Dişi Ne Demektir, Er Dişi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Er Dişi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Er Dişi Anlamı

Aynı bireyde iki cinsiyeti birden taşıma durumu. Er dişi canlılara ender olarak bütün bir dalda (örneğin yassı kurtlar), çoğunlukla da daha küçük sınıflarda (halkalı kurtlar, sülükler, solucanlar), hatta genellikle ayrı eşeyli, yani bireyleri ayrı cinsiyette olan dallara bağlı cinslerde rastlanır. Er dişi hayvanlarda genellikle bir yumurtalık ve bir er bezi bulunur. Salyangoz gibi kimi hayvanlarda, tek bir er dişi bezi bulunur ve bu er dişi bezi hem erkek hem de dişi eşey hücrelerini üretir. Aynı bireyde oluşan kendi kendini dölleme, kural dışı bir durum olmasına rağmen yassı kurtlar, gömlekliler (Tunicata) ve karından bacaklılarda (yassı tatlı su salyangozu gibi) gözlenir. Daha genel olarak, yer solucanı ve salyangoz gibi er dişi hayvanlar, biri erkek biri dişi gibi işlev görerek çiftleşirler. Buna çapraz döllenme denir. Omurgalılarda düzenli bir er dişi türe rastlanmaz.

Konu ile ilgili aramalar: Er Dişi Nedir Er Dişi ödev ara Er Dişi kelime anlamı Er Dişi sözlükte ara Er Dişi ansiklopedi bilgi bankası ara Er Dişi ne demek Er Dişi neye denir

Er Dişi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver