Er Bezi Nedir Hakkında Bilgi

Er Bezi Nedir

Er Bezi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Er Bezi Nedir, Er Bezi Ne Anlama Gelir, Er Bezi Ne Demektir, Er Bezi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Er Bezi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Er Bezi Anlamı

İnsanda ve hayvanlarda erkek cinsiyet hücrelerinin (spermlerin) yapıldığı üreme organı. Testis de denir. Erkek üreme sisteminin bir parçasıdır. Yumurta biçiminde olan er bezleri, insanda penisin altında bulunan er bezi torbasının içinde yer alır. Sperm hücresini yapmanın yanı sıra erkeklik hormonlarının (androjen) sentezini de gerçekleştirir. 36°C olan vücut sıcaklığı, testislerde sperm yapımının sağlanabilmesi için, yaklaşık olarak 32°C’ye düşürülür. Testis sıcaklığının 32°C üzerine çıkması durumunda sperm yapımı azalır ve durur. Düşük sıcaklık, testisin bedenden uzak tutulmasıyla sağlanır. Testisleri bedene yapıştıran giysiler giyilirse sperm yapımı durur. Kısırlık görülebilir.

Konu ile ilgili aramalar: Er Bezi Nedir Er Bezi ödev ara Er Bezi kelime anlamı Er Bezi sözlükte ara Er Bezi ansiklopedi bilgi bankası ara Er Bezi ne demek Er Bezi neye denir

Er Bezi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver