Engin Günaydın kim Engin Günaydın nereli Engin Günaydın kaç yaşında

Engin Günaydın kaç yaşında,

 

Bu yazımızda Engin Günaydın hakkında bilgiler sizlerle paylaşacağız. Engin Günaydın kimlik bilgileri, memleketi ve hayatı hakkında bilgileri internet üzerinden derleyip sitemize ekledik.

Sponsorlu Bağlantılar

Engin Günaydın, Avrupa Yakası dizisi ile akıllara Burhan Altıntop olarak kazıldı ve seyircilerini hem mest etti, hem güldürdü.

Engin Günaydın, 29 Ocak 1969 yılında Tokat’ta dünyaya geldi.

Engin Günaydın, İlköğretimi Turhal’da, ortaöğrenimini Erbaa’da tamamladı. Lisede, her sene yapılan okullar arası tiyatro yarışmasında aldığı ödül sonrası, jüri üyelerinin Günaydın’ı konservatuara gitmesi yönündeki ısrarlarıyla oyunculuk hayatına ilk girişi yaptı.[4] Ailesi onu meslek sahibi olsun diye ablasının yanına, yani İzmit’e yollamıştır. Fakat o İzmit’te tiyatroya girdi. Oradan Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’na girdi, yatay geçişle Mimar Sinan Konservatuarı’na girdi.

Profesyonel olarak  1996 yılında  tiyatro hayatına girdi ve  ilk tiyatro deneyimini Otogargara’da yaşadı. Daha sonra “Bir Demet Tiyatro”‘, Bir Demet Tiyatro”dan sonra, Mehmet Ali Erbil ve Emel Sayın’la “Aşkım Aşkım” dizisinde Tarık Usta’yı oynadı. Aynı yıl Zeki Demirkubuz’un Yazgı’sıyla Ankara Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü aldı.

Oynadığı Sinema Filmleri; Yeraltı, Vavien, Takva, Gora, Yazı Tura ve Yazgı filmlerinde rol almıştır.

Oynadığı TV Dizileri; Bir Demet Tiyatro, Güneş Yanıkları, Aşkım Aşkım, Zor Baba, Alacakaranlık, Hadi Uç Bakalım, Size Baba Diyebilir Miyim?, Avrupa Yakası, Üsküdar’a Giderken ve Muhteşem Yüzyıl dizilerinde rol almıştır.

Engin Günaydın Resimleri;

Foto Galeri Açılıyor Bekleyiniz… Görüntüleme Hatası

Etiketler: :
engin günaydın kimdir, engin günaydın babası kimdir, engin günaydın biyografi, engin gunaydin kim, engin gunaydının basbası kım

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver