Engerek Nedir Hakkında Bilgi

Engerek Nedir

Engerek anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Engerek Nedir, Engerek Ne Anlama Gelir, Engerek Ne Demektir, Engerek Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Engerek ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Engerek Anlamı

Sürüngenler (Reptilia) sınıfından, yılanlar (Ophidia) takımından elliyi aşkın zehirli yılan türünün ortak adı. En gelişmiş yılan türlerindendir. Çok az türü ağaçlarda, türlerin büyük bir bölümü yerde yaşar. Geniş başlı, tıknaz gövdeli ve ağır hareketlidirler. Boyları 80-150 cm arasındadır. Asya, Avrupa ve Afrika’da, kutup dairelerine yakın bölgelerden ekvatora değin çok geniş bir alanda ve değişik iklimlerde yaşarlar. Tüm üyeleri zehirlidir ve zehirlerini çok rahat bir şekilde avlarına enjekte edebilirler.

Her iki çenelerinde, içlerinde zehir kanalları bulunan kuvvetli dişleri vardır. Güneşli, sıcak yerlerde, çalılıklarda yaşarlar. Renk ve desen olarak çevreye kusursuz bir uyum sağlarlar. Küçük omurgasızları, özellikle kemiricileri avlarlar. Engerekler bulundukları yere bağlıdırlar.

Yıllarca aynı yerde yaşayabilirler. Türlerin çoğunda yumurtalar dişinin içinde açılır ve canlı yavrular doğar.

Konu ile ilgili aramalar: Engerek Nedir Engerek ödev ara Engerek kelime anlamı Engerek sözlükte ara Engerek ansiklopedi bilgi bankası ara Engerek ne demek Engerek neye denir

Engerek ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver