Enfarktüs Nedir Hakkında Bilgi

Enfarktüs Nedir

Enfarktüs anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Enfarktüs Nedir, Enfarktüs Ne Anlama Gelir, Enfarktüs Ne Demektir, Enfarktüs Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Enfarktüs ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Enfarktüs Anlamı

Bir organda, bir atardamarın kan pıhtısıyla tıkanması sonucu ortaya çıkan bozukluk. Vücudun herhangi bir bölgesinde bulunan atardamarda meydana gelen tıkanma sonucu, kan dolaşımı kesintiye uğrar ve o bölge beslenemez. Enfarktüsün meydana geldiği bölgeye göre organizma önemli ya da önemsiz bir tehlikeyle karşılaşabilir. Kalpte meydana gelen tıkanma, canlılar için en tehlikeli olanıdır. Belirtileri şiddetli göğüs ağrısı, ateş, tansiyon düşmesi vb.dir.

Atardamarda kan pıhtısının yarattığı tıkanma, bir dizi patolojik olayla gelişip arttığından, özellikle kalp gibi hayatî bir organda görülen enfarktüs canlıyı ölümle tehdit edebilir. Dinlenme ve tedaviyle hastalık tam olarak ya da kısmen önlenebilir. Bunların yanında tıkanıklığa yol açan damar hastalıklarının ve kan pıhtılaşmasının da tedavisi gerekir. Enfarktüs kalp dışında akciğer, karaciğer, dalak, bağırsak, cinsel organlar vb.de de olabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Enfarktüs Nedir Enfarktüs ödev ara Enfarktüs kelime anlamı Enfarktüs sözlükte ara Enfarktüs ansiklopedi bilgi bankası ara Enfarktüs ne demek Enfarktüs neye denir

Enfarktüs ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver