Enerjik Bir Şekilde Uyanmak İçin, Güne Enerjik Başlama, Güne Enerjik Başlama İçin Yapılması Gerekenler

güne enerjik başlama yöntemleri, güne enerjik başlamak, güne enerjik başlamak için, güne enerjik başlamak için ne yapmalı

Güne enerjik başlamanın yolları

Yataktan enerjik bir şekilde kalkamıyor, beyniniz kısa sürede ayılamıyor ve gözlerinizde önünüzü göremeyecek kadar açılamıyorsa güne enerjik başlamanın 7 yolunu öneren uzmanların, önerilerini dikkate alarak bu sorunları yaşamadan dinç bir şekilde uyanabilirsiniz. Çoğumuz sabah uyanmak için ayarladığımız çalar saati defalarca erteler ve bir türlü istediğimiz saatte kalkamadığımız için, uyanmakta güçlük çeker ve bedenimizde bitkin kalır. İşte bunu önlemenin 7 yolu hanımlar ve beyler.

Sponsorlu Bağlantılar

1. Saat 22:00 ile 06:00 arası vücudumuzun ve zihnimizin kendini yenilediği saatler olduğu için, bu saatlerde uyumaya ve uyanmaya özen göstermeliyiz. Gün içerisinde 7-8 saatlik bir uyku çektikten sonra vücudumuz enerjik bir şekilde uyanacaktır.
2. Uykudan uyandıktan sonra mutlaka kahvaltı yapmalı ve kahvaltıda enerji veren protein, kompleks karbonhidrat ve gerekli yağları içeren besinleri tüketmeliyiz.
3. Uyumadan önce kafein ve alkol gibi metabolizmayı hızlandıracak içecekler tüketirseniz yatakta dönüp durur, b,r türlü uyuyamaz ve istediğiniz saatte uyuyamadığınız içinde gece bedeniniz ve zihniniz dinlenemediğinden sabaha da uyanamazsınız.
4. Sabah uyanır uyanmaz esneme hareketleri yapın ve günü dinç geçirmek için de sonrasında spor yapın.
5. Gece yatmadan önce daha iyi uyumamızı sağlamak için mineral ve magnezyum içerikli besinler tüketmeliyiz.
6. Uyanır uyanmaz hemen acıkmıyorsanız, öncesinde egzersiz yapın ve egzersizden sonra kahvaltınızı yapın.
7. Güne pozitif düşüncelerle başlayın, olumsuzlukları kafanızdan atın.

Güne enerjik başlamak için

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver