Enerji İçecekleri Zararları, Enerji İçecekleri Zararlı Mı, Enerji İçecekleri Zararlımıdır

enerji içeceklerinin etkileri, enerji içeceklerinin sağlığa zararları, enerji içeceklerinin sağlığa zararları nelerdir, enerji içeceklerinin zararları nelerdir

Enerji içeceklerinin zararları

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Enerji içecekleri ile ilgili yapılan bir araştırmada, bu içeceklerin sağlığa zararlı olduğu, bilhassa çocuklardan uzat tutulması gerektiği belirtildi. Vücuda enerji kattığı düşünülen bu içecekler, sporcular dışında kullanılmamalıdır.

 

Enerji ve spor içeceklerinin özellikle çocuklar tarafından tüketilmesi çok tehlikeli. Chicago Üniversitesi’nden bilim adamları yaptıkları araştırma sonucunda bu içeceklerin çocuklardan uzak tutulmasını önerdiler. Çünkü enerji içeceklerinin içinde yer alan kalori, çocukların sağlığını olumsuz etkilemektedir.

Enerji içeceklerinin içinde, diğer meşrubatlara göre kat ve kat fazla kafein bulunmaktadır. Sadece çocukların değil sporla uğraşmayan yetişkinlerinde enerji içeceklerinden uzak durması gereklidir. Ayrıca kilo probleminiz varsa, enerji içeceklerinin hayatınızda asla yer almaması gerekiyor.

Spor yapan çocukların ise kaybettikleri enerjiyi bol su içerek karşılamaları önerildi. Spor esnasında kaybedilen su ve mineraller bol su içerek geri kazanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver