Endüstrileşme Nedir Hakkında Bilgi

Endüstrileşme Nedir

Endüstrileşme anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Endüstrileşme Nedir, Endüstrileşme Ne Anlama Gelir, Endüstrileşme Ne Demektir, Endüstrileşme Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Endüstrileşme ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Endüstrileşme Anlamı

Endüstrinin gelişmesine bağlı olarak, ekonominin, teknolojinin ve toplumsal koşulların gelişmesine verilen ad. Endüstrinin gelişmesi bu yönleriyle ülke için olumludur. Ama bu aşamada endüstriden kaynaklanabilecek çevre tahribatına dikkat edilmelidir. Bu noktada çevreye saçılacak atıkların en az düzeyde olmasına, arıtma sistemlerinin kurulmasına, endüstri bölgelerinin plânlı bir biçimde gelişmesine dikkat edilmelidir. Çünkü birçok endüstri kuruluşundan kaynaklanan atıklar çevreye bırakıldığında bu atıklar hava, su ve toprak kirliliğine yol açmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Endüstrileşme Nedir Endüstrileşme ödev ara Endüstrileşme kelime anlamı Endüstrileşme sözlükte ara Endüstrileşme ansiklopedi bilgi bankası ara Endüstrileşme ne demek Endüstrileşme neye denir

Endüstrileşme ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver