Endikatör Nedir Hakkında Bilgi

Endikatör Nedir

Endikatör anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Endikatör Nedir, Endikatör Ne Anlama Gelir, Endikatör Ne Demektir, Endikatör Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Endikatör ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Endikatör Anlamı

Kimyasal bir maddenin derişiminin belli bir değeri aşması hâlinde, bu değişimin başladığı anı bir renk, bulanıklık ya da flüorışı değişimiyle belirten madde. Belirteç de denir ve kimyasal tepkimelerin sona erdiğini gösterir. Endikatörler volumetrik analizlerde çok sık kullanılırlar. Kullanıldıkları kimyasal reaksiyona göre, asit-baz endikatörleri, redoks endikatörleri ve çöktürme endikatörleri olarak sınıflanırlar. Endikatörler çözelti hâlinde ya da kâğıda emdirilmiş olarak kullanılırlar. Volumetrik analizlerde daha çok reaksiyon ortamına katılırlar (fenolftalein). Reaksiyon ortamına yabancı maddelerin girmesi istenmiyorsa, endikatör özel kâğıtlara emdirilerek kullanılır (turnusol kâğıdı).

Konu ile ilgili aramalar: Endikatör Nedir Endikatör ödev ara Endikatör kelime anlamı Endikatör sözlükte ara Endikatör ansiklopedi bilgi bankası ara Endikatör ne demek Endikatör neye denir

Endikatör ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver